Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-18-2

Prokuratūra ir sākusi kriminālvajāšanu pret kukuļošanā apsūdzēto Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu. Lēmums par kriminālvajāšanas uzsākšanu pieņemts pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja iesnieguma.  Rimšēvičam apsūdzība uzrādīta par kukuļņemšanu. Martinsons tiek apsūdzēts kukuļņemšanas atbalstīšanā. Par šo pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 11 gadiem.

Latvijas un Vācijas Ārlietu ministriju vadības pārstāvju tikšanās laikā tika apspriests arī jautājums par Eiropas Savienības drošības politikas kapacitātes stiprināšanu krīžu gadījumiem.  Sarunas gaitā  pārstāvji apsprieda reģionālās drošības jautājumus un gatavošanos NATO samitam 11. un 12.jūlijā Briselē. Abas puses bija vienisprātis, ka svarīgi stiprināt transatlantiskās attiecības.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers kopā ar valstu un valdību vadītājiem no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas šodien vienojās par politisko ceļvedi Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācijai ar kontinentālās Eiropas tīklu līdz 2025.gadam. Junkers norādīja, ka kopš viņa pilnvaru termiņa sākuma Eiropas Komisija ir paudusi apņēmību Baltijas valstu tīklus pilnībā integrēt ar pārējo Eiropas valstu elektrotīkliem.

Partija “Saskaņa” vēl lems par saraksta līderi Vidzemē un vai virzīt jaunu Valsts prezidenta amata kandidātu, žurnālistiem sacīja “Saskaņas” priekšsēdētāja vietnieks Jānis Urbanovičs. Politiķis uzsvēra, ka lēmums tiks pieņemts koleģiāli, līdz ar to viņš pagaidām atturējās komentēt, kurš varētu tikt virzīts kā saraksta līderis un būs prezidenta kandidāts. Urbanovičs uzskata, ka arī citām partijām, kuras iestājas par atklātību, būtu pareizi izvirzīt savus kandidātus arī prezidenta amatam.

Latvija arvien vairāk izmanto diasporas potenciālu kā investorus, tehnoloģiju pārnesē un pētniecībā, atklājot Valmierā notiekošo Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Uzrunājot foruma dalībniekus, Rinkēvičs izteica pateicību Pasaules Brīvo latviešu apvienībai  par tās iniciatīvu pirms pieciem gadiem uzsākt šādu forumu ciklu, lai piesaistītu Latvijas diasporas uzņēmējus tautsaimniecības attīstībā Latvijā.

Tiesībsargs Juris Jansons kritizē Labklājības ministrijas ieceri nākotnē novirzīt daļu no bērnu nomaksātā sociālā nodokļa ikgadējai piemaksai pie pensijas viņu vecākiem, jo tā būtu diskriminācija. Jansons pauda, ka, jau tikai uzklausot šo ieceri, saskatāms pārkāpums, jo tādā veidā diskriminēs pensionārus, kuriem dažādu iemeslu dēļ nav bērnu vai bērni ir miruši.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins un ASV prezidents Donalds Tramps tiksies 16.jūlijā Helsinkos, šodien paziņojis Kremlis. ASV nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons vakar atradās vizītē Maskavā, kur tikās ar Putinu. Putina padomnieks ārlietās Jurijs Ušakovs pēc šīs tikšanās paziņoja, ka Putins un Boltons vienojušies par Putina un Trampa tikšanās vietu un laiku, bet detalizētāku informāciju tobrīd neatklāja.

Divpadsmit Rietumu valstis šodien aicinājušas Rumāniju nepieņemt likumus, kas grautu likuma varu un vājinātu cīņu pret terorismu un korupciju. Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Francija un Vācija, kā arī ASV, Kanāda, Norvēģija un Šveice aicina Rumānijas parlamentu nepieņemt likums, kas varētu traucēt izmeklēt vardarbīgus noziegumus, pārrobežu noziedzību un cilvēku kontrabandu.

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte piedraudējis uzlikt veto Eiropas Savienības komunikē migrācijas jautājumā, ja pārējo dalībvalstu līderi nesniegs Romai lielāku palīdzību, lai tiktu galā ar nelegālo imigrāciju. Konte atzina, ka, personīgi tiekoties ar citiem ES līderiem, esot saņēmis atbalsta apliecinājumus, taču piebilda, ka vēloties, lai tie pārtaptu rīcībā.

Lietuvas Seims šodien vienbalsīgi pieņēmis rezolūciju, kurā atgādināts par Krievijas pirms desmit gadiem īstenoto Gruzijas Abhāzijas un Dienvidosetijas reģionu okupāciju. Rezolūcijā izmantots Gruzijas alternatīvais nosaukums “Sakartvelija”, ko Lietuva atzinusi pēc Gruzijas lūguma.

Avots: LETA