Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_4

Nīderlandes tiesa vakar atļāvusi Īrijas zemo cenu aviokompānijas “Ryanair” pilotiem Nīderlandē pievienoties šodien plānotajiem streikiem Eiropā. “Ryanair” paziņojis, ka streika dēļ nācies atcelt 400 lidojumu, kas šodien plānoti Eiropā. Streiks skars aptuveni 55 000 pasažieru. Šodien streikot solījuši arī “Ryanair” piloti Īrijā, Zviedrijā un Beļģijā. Streika dēļ  šodien atcelti  arī reisi no lidostas “Rīga” uz Beļģijas galvaspilsētu Briseli un Vācijas pilsētām Berlīni un Brēmeni. Attiecīgi šodien atcelti arī “Ryanair” reisi no šim trim pilsētām uz Rīgas lidostu.

Latvijā nākamajā apkures sezonā būtisks siltumenerģijas tarifu kāpums pagaidām nav gaidāms,  raidījumam “900 sekundes” sacīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas  padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis. Šobrīd regulatorā izskatīšanā ir seši tarifu projekti, tostarp  gan par palielinājumu, gan samazinājumu.   Straujākais siltumenerģijas tarifu kāpums ir Valmierā, Vangažos un Baložos, jo šajās pilsētās beidzies atbalsts enerģijas ražošanai koģenerācijas režīmā, skaidroja Irklis.

Šodien  tiks izlozēti 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuri.  Izlozē piedalīsies visi 16 Saeimas vēlēšanām iesniegtie saraksti. 13.Saeimas vēlēšanas notiks oktobra pirmajā sestdienā.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs  šodien dosies darba vizītē uz Saldus un Durbes novadu, lai klātienē apzinātu ilgstošā sausuma radīto negatīvo ietekmi uz lauksaimniecības produkcijas ražu un lopkopību. Kopš pavasara lielā valsts daļā turpinās sausums – šogad tikai janvārī un aprīlī nokrišņu daudzums sasniedza normu. Šī gada nokrišņu deficīts pieaudzis līdz 110 milimetriem.

Ēlandes salā Zviedrijā no šodienas līdz 16.augustam norisināsies Eiropas latviešu jauniešu nometne “Tev”, kurā piedalīsies jaunieši no Anglijas, Šveices, Latvijas un Zviedrijas . Nometnes mērķis ir stiprināt jauniešu latvisko identitāti, kopt latviešu valodu un latvisko kultūru, iedvesmot jauniešus aktīvai iesaistei diasporas sabiedriskajā dzīvē un pašiem kļūt par līderiem.

Lietuvas bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Jons Vītauts Žuks vakar  devies oficiālā vizītē uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur ar ASV militārpersonām apspriedīs divpusējo un daudzpusējo sadarbību aizsardzības jomā. Šī ir Žuka otrā oficiālā vizīte ASV pēc viņa iecelšanas Lietuvas bruņoto spēku komandiera amatā. Viņa pirmā oficiālā vizīte ASV notika 2016.gadā.

Autovadītājiem uz autoceļiem Aglonas virzienā ir jābūt uzmanīgiem, jo pa tiem  vērojama intensīva svētceļnieku kustība, brīdina “Latvijas valsts ceļi”.   Arī svētceļnieki aicināti  šajā ceļā būt vērīgiem un uuzmanīgiem,  ievērot ceļu satiksmes noteikumus un parūpēties, lai būtu saredzami  diennakts tumšajā laikā.

Vācijas dienvidos Bavārijas federālās zemes Rozenheimas pilsētas varas iestādes vakar izsludināja ārkārtas stāvokli saistībā ar savvaļas ugunsgrēku, kas plosās mežu rajonā netālu no pilsētas. Ugunsgrēks vakar vakarā vēl nebija ierobežots, un pret to cīnījās apmēram 200 ugunsdzēsēju. Stāva reljefa un neprognozējama vēja dēļ ugunsdzēsēji varēja  dzēst tikai no gaisa, izmantojot helikopterus ar ūdens konteineriem. Netālu esošajās pārgājienu takās Švarcenberga kalnā tika evakuēti tūristi.

Francijas glābšanas dienesti vakar evakuēja apmēram 1600 cilvēkus, galvenokārt kempingu iemītniekus, trijos valsts dienvidu departamentos, kur spēcīga lietus dēļ pārplūdušas upes. Stihija vissmagāk skāra Gāras departamentu, kur pārplūda Sēzas un Ardešas upes.  Pēc karstuma perioda vairākus departamentus Francijas dienvidaustrumos un vidienē vakar piemeklēja vētras un spēcīgs lietus. Vētru dēļ valsts dienvidrietumos bez elektroapgādes palika aptuveni 17 000 māju.

Viens no elektroniskās mūzikas pionieriem Žans Mišels Žārs šodien paziņoja, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesā  apstrīdēs sava tēva ievērojamā Holivudas komponista Morisa Žāra testamentu, kurā viņš atstāts bez mantojuma. Moriss Žārs, kurš no dzīves aizgāja 2009.gadā,  visus savus īpašumus novēlējis savai pēdējai sievai ar ģimenes fonda starpniecību.  1963.gadā viņš ieguva savu pirmo “Oskaru” par “Arābijas Lorensu”, bet trīs gadus vēlāk viņam tika piešķirta otra statuete par “Doktoru Živago”.

 Populārākā Latvijas grupa “Prāta vētra” domā izmēģināt spēkus Ķīnas mūzikas tirgū, intervijā žurnālam “Sestdiena” pastāstījis grupas dziedātājs Renārs Kaupers. Viņš sacīja, ka Ķīnā arvien vairāk patērē Eiropas mūziku. “Tās ir lielas teritorijas, daudz cilvēku, un ir brīnišķīgi, ja izdodas viņiem iepatikties, sacīja Kaupers.

Avot:LETA