Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Satiksmes ministrijas iecerētā piecu gadu pilnvaru termiņa noteikšana Rīgas un Ventspils brīvostu valdes locekļiem nemazinās politiskās ietekmes riskus, prognozē Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs, galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs.
Viņaprāt, būtiskākais, lai jebkurš no ieceltajiem brīvostu valdes locekļiem visu savu pilnvaru laiku strādātu godprātīgi un profesionāli, spējot sekmēt ostas konkurētspēju un attīstību.
Pašreiz Rīgas brīvostas pārvaldes nolikums un Ventspils brīvostas pārvaldes nolikums nenosaka valdes locekļiem termiņa ierobežojumus amata ieņemšanai.

 

Zemkopības ministrijas eksperti šodien Briselē, Beļģijā piedalīsies trīspusējās sarunās ar Eiropas Komisijas un Eiropas Savienības Padomes prezidentūras pārstāvjiem par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2020.gadā.
Latvija šovasar pauda bažas par Starptautiskās Jūras pētniecības padomes zinātnisko padomu, paredzot pilnīgu Austrumu mencas zvejas aizliegumu un ievērojami samazinot brētliņu zveju nākamgad.
Par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2020.gadā šogad septembrī notika diskusijas arī Baltijas jūras reģionālajā forumā.

 

Saeima galīgajā lasījumā cīņai pret hibrīdkara draudiem pieņēmusi iepriekš sagatavotos likuma grozījumus Militārā dienesta likumā, kas paredz līdz 2000 eiro palielināt maksimālo sodu par karavīru formastērpa prettiesisku valkāšanu. Savukārt juridiskām personām sods būs līdz 20 000 eiro.

 

Šodien pasniegs Amerikas Latviešu apvienības stipendijas Latvijas ģimenēm un studentiem. Latvijas Bērnu fondā informē, ka stipendijas saņems 20 maznodrošinātas daudzbērnu un audžuģimenes, 21 students no daudzbērnu ģimenēm, bāreņi un trīs smagi slimi bērni. Daudzbērnu maznodrošinātajām ģimenēm stipendijas tiek piešķirtas uz vienu vai diviem gadiem un ik mēnesi tie ir 360 ASV dolāri, savukārt smagi slimajiem bērniem stipendijas apmērs ir 170 ASV dolāri mēnesī.

 

Valsts asinsdonoru centrs aicina ziedot A un 0 rēzus pozitīvo un negatīvo grupu asinis jebkurā asinsdonoru pieņemšanas vietā un Centra izbraukumos. Lai ziedotu asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

 

 

Avots:   LETA