Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_4

Koalīcija turpinās vienoties par vienu kandidātu Valsts prezidenta amatam. Tiek lēsts, ka koalīcijas vairākums varētu atbalstīt Eiropas Savienības tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūru. Valsts prezidenta vēlēšanas notiks pavasara otrajā pusē.

 

Šodien stājas spēkā vairāki normatīvi, paplašinot zibmaksājumu sniegtās iespējas inovatīvu finanšu pakalpojumu nodrošināšanā. Ar grozījumiem plānota iespēja kredītiestādēm un citiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem zibenīgiem maksājumiem izmantot ne tikai mobilā tālruņa numuru, bet arī citus klienta kontam piesaistītus identifikatorus, piemēram, maksājumu karti, e-pasta adresi, kā arī nodrošināt iespēju efektīvāk izmantot Zibsaišu reģistru zibenīgu mobilo maksājumu veikšanai. Latvijas Bankas izveidotā un uzturētā zibmaksājumu infrastruktūra darbojas kopš 2017.gada 28.augusta.

 

Ministru kabineta komiteja skatīs Finanšu ministrijas izstrādātos grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, paredzot bargākus sodus par pārkāpumiem nodokļu jomā, kuros, cita starpā, piemēram, neziņojot Valsts Ieņēmumu Dienestam par aizdomīgiem darījumiem, plānots piemērot naudas sodu fiziskajām personām līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām – līdz 5000 eiro.

 

Valsts ieņēmumu dienests šogad pirmajos trijos mēnešos valsts budžetā iekasējis 2,17 miljardus eiro, kas ir par 77,6 miljoniem eiro jeb 3,7% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.

 

Saeima šodien slēdz ziemas sesiju un dodas nedēļu ilgās Lieldienu brīvdienās, lai  pavasara sesiju sāktu 23.aprīlī. Parlamenta sesijas ir kārtējas un ārkārtas. Gadā ir trīs kārtējās sesijas – rudens, ziemas un pavasara.

 

Ir sākti Krasta ielas seguma atjaunošanas darbi, kā rezultātā noteikti ievērojami satiksmes ierobežojumi. Krasta ielas atjaunošanu par 8,1 miljonu eiro īstenos SIA “Binders”. Būvdarbu zonā no Ogres ielas līdz Salu tiltam, abos braukšanas virzienos tiks slēgtas malējās labās joslas un satiksme nodrošināta pa divām braukšanas joslām katrā virzienā. Būvdarbus plānots pabeigt vasarā.

 

Svētdien Latvijā dzēsti 87 kūlas ugunsgrēki, kas ir par sešiem mazāk nekā sestdien. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā informē, ka šogad valstī reģistrēti jau 1634 sausās zāles degšanas gadījumi.

 

Lai sekmētu Rīgas teritorijas sakopšanu pēc ziemas sezonas, no šodienas līdz 17.maijam galvaspilsētā izsludināts gadskārtējais Spodrības mēnesi un Meža dienas, kuru laikā tiks veikta gan pašvaldībai piederošo un piekrītošo neapbūvēto zemesgabalu sakopšana, gan sakopšanas darbu monitorings, nodrošinot arī iedzīvotāju izglītošanu un informēšanu.

 

 

Strasbūrā no šodienas līdz 18.aprīlim norisināsies astotā Eiropas Parlamenta sasaukuma pēdējā plenārsesija, kurā plānots apspriest banku sektora reformas noteikumus un direktīvas. Tāpat EP-ā balsos par priekšlikumiem stingrāk ierobežot ķimikālijas, kuras iespējams izmantot pašdarinātu sprāgstvielu pagatavošanā. Trešdien, 17.aprīlī plānotas debates par Eiropas nākotni ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu.

 

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks no šodienas līdz 17.aprīlim uzturēsies darba vizītē Berlīnē, kuras laikā tiksies ar Vācijas aizsardzības ministri, lai pārrunātu Latvijas un Vācijas divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, arī Eiropas Savienības un NATO aizsardzības politikas aktualitātes. Jāatgādina, ka Vācijas karavīri regulāri piedalās kopīgās militārās mācībās Latvijā kopā ar citu sabiedroto valstu bruņoto spēku karavīriem.

 

Somijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi Sociāldemokrātiskā partija, kas ieguvusi 17,7% vēlētāju atbalstu. Otrajā vietā, atpaliekot tikai par 0,2 procentpunktiem, ierindojusies labējā Somu partija, savukārt vēl par pus procentu mazāk saņēmusi Nacionālās Koalīcijas partija. Pirmās trīs partijas jaunajā parlamentā ieguvušas gandrīz vienādu balsu skaitu, tāpēc jaunās koalīcijas valdības veidošana var izrādīties sarežģīta.Sākotnējie vēlēšanu rezultāti liecina, ka līdzšinējā premjerministra Juhas Sipiles vadītajai Centra partija ir tikai ceturtais rezultāts. Valdību Somijā pirmo reizi kopš 1999. gada veidos Sociāldemokrātiskā partija.

 

Spēcīgajā vētrā ASV dienvidos, kas izraisījusi virpuļviesuļus un nesusi spēcīgu lietu, svētdien gājuši bojā vismaz astoņi cilvēki. Virpuļviesuļos stipri cietusi Frenklina Teksasā un Hamiltona Misisipi pavalstī. Vētra va kar vakarā turpināja virzību ziemeļaustrumu virzienā, apdraudot Ņujorku un Vašingtonu.

 

Amerikas Savienotajās Valstīs sekmīgi izmēģināta pasaulē lielākā lidmašīna “Stratolaunch”, ko nākotnē plānots izmantot, lai paceltu un palaistu kosmosā nesējraķetes ar pavadoņiem. Lielās lidmašīnas pirmais lidojums notika Kalifornijas štata Mohaves tuksnesī un ilga divas ar pus stundas, sasniedzot ātrumu 304-us kilometrus stundā un paceļoties vairāk nekā piecu kilometru augstumā. Lidaparāta kopējais spārnu garums ir 117 metri jeb apmēram pusotras reizes vairāk nekā lielākajiem parastajiem aviolaineriem un tas var pacelt apmēram 370 tonnu smagu kravu, kas tiek nostiprināta pie spārniem.

 

Tuvākajās dienās Latvijā būs saulains laiks un gaisa temperatūra pakāpsies līdz augstākajai atzīmei pēdējos sešos mēnešos, sasniedzot +17 grādus. Par dažiem grādiem vēsāks laiks būs Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē. Tikmēr turpinoties sausumam, arvien palielināsies ugunsbīstamība. Un šis mēnesis kļūs par vienu no sausākajiem aprīļiem valsts vēsturē.

 

Avots:   LETA