Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Aprīlis būs ļoti nozīmīgs mēnesis valdības darba vērtējumam, jo tad jāpieņem svarīgi lēmumi vairākās nozarēs, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Jautājums esot, vai koalīcija kopumā būs gatava pieņemt lēmumus. Prezidents atzina, ka jebkuras vēlēšanas var būt traucēklis lēmumu pieņemšanai, tomēr viņa prasība valdībai būs konkrētu lēmumu pieņemšana.

Saeima šodien konceptuāli lems par likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Latvijas valdības un ASV valdības līgumu par sadarbību aizsardzības jomā. Līgums noteiks principus Latvijas un ASV sadarbībai aizsardzībā, kā arī detalizēti noteiks ASV bruņoto spēku un tiem piederošo personu, kā arī līgumdarba izpildītāju tiesību un pienākumu apjomu, uzturoties Latvijā.

Bonnā šodien sākas G20 valstu ministru sarunas, kas būs ASV valsts sekretāra Reksa Tilersona debija uz pasaules politikas skatuves. Plānots, ka Bonnā Tilersons pirmos reizi tiksies arī ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu.

Eiropas Parlaments šodien balsos par jaunajiem Eiropas Savienības pretterorisma noteikumiem, kas ļaus kriminalizēt ne tikai pašus uzbrukumus, bet arī gatavošanos tiem. Likums iekļauj arī noteikumus par terorisma upuru aizsardzību, lai nodrošinātu, ka upuri un viņu ģimenes uzbrukuma gadījumā nekavējoties saņemtu palīdzību.

Latvijas Reģionu apvienība un partija “Latvijas attīstībai” šodien paziņos kopīgo Rīgas mēra amata kandidātu pašvaldību vēlēšanām. Neoficiāli izskanējis, ka abas partijas kā mēra kandidātu varētu izvirzīt Latvijas Reģionu apvienības līderi Mārtiņu Bondaru.

Avots: LETA