Nesaskaņu dēļ par Liepājas cietuma celtniecības termiņiem valdība šodien līdz nākamajai nedēļai atlika lemšanu par papildus resursu novirzīšanu prioritārajiem pasākumiem.
Ministriem bijušas nesaskaņas par cietuma būvniecības sākšanas termiņu – sākt būvniecību nākamgad vai atlikt līdz 2022.gadam.
FM bija aprēķinājusi, ka, atliekot Liepājas cietuma būvniecību, nākamgad prioritārajiem pasākumiem varētu novirzīt vairāk nekā 170 miljonus eiro.
Banku analītiķi augustā Latvijā prognozē gada inflāciju 2,8-2,9% apmērā.
Būtisku samazinājumu varētu būt noteicis sezonāls pārtikas cenu kritums, tostarp galvenokārt dārzeņiem, tirgū ienākot jaunajām ražām, kā arī akcīzes nodokļa pazemināšana stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem. Turpretī cenu paaugstinošais efekts varētu būt jaunajam siltumenerģijas tarifam Rīgā, skaidro eksperti.
Minimālo algu līdz 500 eiro varētu palielināt sākot no 2021.gada, bet jau ar nākamo gadu plānots palielināt diferencēto neapliekamo minimumu, teikts Finanšu ministrijas izstrādātajā ziņojumā, par ko šodien lems Ministru kabinets.
Patlaban Latvijā minimālā alga ir 430 eiro, savukārt Lietuvā 555 , bet Igaunijā 540 eiro.
Ziņojumā uzsvērts, ka minimālās mēneša darba algas paaugstināšanu ir viens no būtiskiem stimuliem pēc iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumiem, kā atbalstīt iedzīvotājus ar zemiem ienākumiem.
Pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” radīto negatīvo ietekmi uz valsts budžeta fiskālo telpu valdība plāno kompensēt, par labu valstij vairāk pārdalot Rīgas domes iekasētos iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumus, izriet no Finanšu ministrijas informatīvā ziņojuma.
Atgādināsim, ka atbilstoši Eiropas kontu sistēmas metodoloģijai, “Rīgas satiksme” ir iekļaujama vispārējā valdības sektorā, tādējādi 2020.gada valsts budžeta fiskālā telpa saruks par 72 miljoniem eiro, apgalvo Finanšu ministrija.
Latvijā šogad otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis krietni straujāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina jaunākie ES statistikas pārvaldes dati, par 25 bloka zemēm.
Latvijas IKP palielinājies par 2,9%.
Straujākais ekonomikas pieaugums otrajā ceturksnī fiksēts Ungārijā , Rumānijā , Polijā , Lietuvā , Igaunijā , Bulgārijā un Kiprā .
Valdība plāno atteikties no valsts apmaksātām brīvpusdienām 1.- 4.klašu skolēniem, uzdodot to darīt pašvaldībām no nākamā gada 1. janvāra.
Tādējādi IZM tam paredzētos līdzekļus varētu novirzīt prioritāro pasākumu īstenošanai, tajā skaitā pedagogu algām. Savukārt Latvijas Pašvaldību savienība norādījusi, ka pašvaldības varētu nodrošināt sākumskolas skolēnu ēdināšanu, ja valsts apņemtos finansēt bērnudārzu pedagogu algas.
Otrdien, 10.septembrī, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija prezentēs ziņojuma rezultātus par augstāko izglītību un Latvijas datus starptautiskā salīdzinājumā.
Ziņojumā tiek salīdzināti OECD valstu un partnervalstu izglītības līdzdalības rādītāji, finansēšanas, resursu, kā arī nodarbinātības iespēju rādītāji, atalgojuma un citi rādītāji visās izglītības pakāpēs, tomēr šī gada ziņojuma galvenais temats ir augstākā izglītība.
Pensiju, pabalstu un atlīdzības izmaksa dzīvesvietā personām ar invaliditāti un personām, kuras sasniegušas 80 gadu vecumu, jānodrošina par valsts budžeta līdzekļiem, šādus grozījumus likumā nolēmis iesniegt Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāts Andrejs Klementjevs kopā ar citiem opozīcijas partijas “Saskaņa” deputātiem.
Politiķis norāda, ka, sākot ar 2020.gadu “Latvijas Pasts” noteiktā maksa par pensiju, piegādi dzīvesvietā būs 4,88 eiro, kas ir divas reizes vairāk nekā pašlaik noteiktā.
Šovasar Latvijas Bērnu fonds organizēja 23 vasaras nometnes, kurās bez dalības maksas darbojās 600 bērnu ar īpašām vajadzībām.
Sesto gadu šovasar norisinājās arī septiņas nometnes vardarbībā cietušajiem bērniem. Trīs no šīm nometnēm norisinājās kopīgi ar ģimenēm, un to laikā 16 ģimenēm bija iespēja speciālistu uzraudzībā padziļināti apgūt vai izveidot iemaņas bērnu audzināšanā, savstarpējā komunikācijā, arī citos bērnu audzināšanā būtiskos jautājumos.
Šogad Lietuvā reģistrēts 821 saslimšanas ar masalām gadījums, paziņoja Lietuvas Nacionālais sabiedrības veselības centrs. Lielākā daļa saslimušo ir Kauņas un Viļņas rajonā .
Pērn Lietuvā reģistrēti 30 saslimšanas ar šo slimību .
Masalu izplatība pēdējā laikā raisa bažas arī Pasaules veselības organizācijai.
Dienvidamerikas Amazones reģiona valstu prezidenti un pārstāvji šodien tiekas Kolumbijā, lai apspriestu kopīgu stratēģiju lietusmežu saglabāšanai un ilgtspējīgai attīstībai.
Samitā piedalīsies delegāti no Brazīlijas, Kolumbijas, Peru, Ekvadoras, Bolīvijas un Surinamas.
Brazīlijā šogad izcēlušies desmitiem tūkstoši ugunsgrēku Amazones lietusmežos. Tiek uzskatīts, ka daudzus no tiem izraisījuši zemnieki pēc Bolsonaru solījuma atvēlēt jaunas mežu platības lauksaimniecībai un izrakteņu ieguvei.
Ugunsgrēki plosās arī Venecuēlā, Bolīvijā, Kolumbijā un citur Dienvidamerikā.
Krievijā svētdien notiks reģionālās un municipālās vēlēšanas, no kurām vislielākā uzmanība tiks pievērts Maskavas domes vēlēšanām, saistībā ar kurām pēdējā laikā notikušas daudzas protesta akcijas.
Pēdējo nedēļu laikā desmitiem tūkstošu cilvēku ir izgājuši Maskavas ielās, lai protestētu pret varasiestāžu atteikšanos reģistrēt opozīcijas kandidātus pilsētas domes vēlēšanām.
Policija pret protestētājiem vērsusies ar spēku, kāds nebija pieredzēts kopš 2011. un 2012.gada demonstrācijām pret Vladimira Putina atgriešanos prezidenta amatā.
Avots:LETA