Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aicina studentus, īpaši topošos politologus un sociologus, kļūt par brīvprātīgajiem KNAB palīgiem, lai uzraudzītu priekšvēlēšanu aģitācijas un vēlēšanu godīgu norisi. Tādējādi topošajiem jomas profesionāļiem būs iespēja gan teorijā, gan praksē apgūt Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu un tā piemērošanu, iegūstot papildu zināšanas un pieredzi.
Ukrainā, Ļvovas apgabalā šonedēļ sācies šogad otrais Latvijas karavīru vadītais militāro nodarbību sagatavošanas un vadīšanas kurss, kurā seši Latvijas bruņoto spēku instruktori apmāca 30 apmācību instruktorus no Ukrainas Sauszemes spēku mācību centra. Latvijas karavīri šogad nodrošinās trīs šādus trīs nedēļu apmācību kursus Ukrainas regulāro spēku instruktoru apmācībai.
Tuvākā gada laikā atpūtas ceļojumā ārpus Latvijas plāno doties 37% iedzīvotāju. Tostarp 25% atzinuši, ka, kaut arī tiem ir nekonkrētas atvaļinājuma ieceres, viņi jau ir izvēlējušies atvaļinājumu pavadīt ārpus Latvijas, bet 12% aptaujāto ir konkrēti atvaļinājuma plāni. Tikmēr vairāk nekā pusei jeb 56% aptaujāto nav plānu doties ceļojumā ārpus valsts tuvākā gada laikā.
Iecavā šodien rakšanas darbu laikā atrasta sprādzienbīstama priekšmeta dēļ uz laiku ir slēgta Bauskas šoseja. Notikuma vietā strādā operatīvie dienesti. Satiksme slēgta uz Bauskas šosejas Rīgas ielā. Plānots, ka satiksme tiks atjaunota pēc trīs stundām. Apbraukt slēgto posmu var pa Rīgas apvedceļu un Jelgavas šoseju.
Vakar mediķi sniedza palīdzību desmit cilvēkiem, kuriem konstatēta karstuma ietekme. Cilvēki bija vecumā no viena līdz 52 gadiem, un pārkaršana saistīta ar ilgstošu atrašanos saulē, kā arī nepietiekamu šķidruma uzņemšanu. Piemēram, Vidzemē 22 gadus vecam vīrietim kļuva slikti, jo viņš ilgstoši saulē bija pļāvis zāli, bet 14 gadus vecs zēns bija vairākas stundas pavadījis saulē laivā uz ūdens.
Cilvēkiem, kas izlēmuši pievērsties fiziskajām aktivitātēm, bieži vien ir izvēle: skriet vai braukt ar riteni. Velobraukšana būs piemērotāka tiem, kas sākumā vēlas mazāku slodzi, jo riteņbraukšanas laikā mugurai un locītavām jāiztur daudz mazāka slodze, nekā skrienot. Riteņbraukšanas laikā strādā galvenokārt kāju muskuļi, tādēļ enerģijas patēriņš ir mazāks nekā skriešanā, kad aktīvi tiek nodarbinātas arī rokas un plecu josla. Mediķi norāda: sākot skriet, jābūt ļoti piesardzīgam, lai nesabojātu veselību, savukārt ar riteņbraukšanu var nodarboties katrs iesācējs vai cilvēks, kurš atsācis sportot pēc ilga pārtraukuma.
Avots: LETA