Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Radio Skonto ēterā šo sestdien, 3. oktobrī, pulksten 11.20 klausies raidījumu ciklu “Daba stāsta” par aktualitātēm vides aizsardzības jautājumos.

Līdzīgi kā puzle izveido zīmējumu, kad no neskaitāmiem, maziem kriksīšiem tas tiek salikts, arī piesārņojums dabā ir bezgala dažādu veidu radīts nelabvēlīgo faktoru kopums. Var apsmaidīt šūmēšanos it kā par sīkumu- par causpīdīgo, tikai pāris gramus smago plastmasas maisiņu brīvu pieejamību tirdzniecības vietās, taču izrādās- tieši sava viegluma un faktūras dēļ tie nemanīti aizlido pa vējam. Nonākot dabā, šīs plastmasas komponentes nesadalās teju simt gadus un visu šo laiku ir potenciāls drauds jebkurai dzīvai radībai, kas varētu gadīties maisiņa ceļā.

Uzlikt papildus maksu par tiem nebūtu loģiski, jo pircējs par šo maisiņu maksā, pērkot fasējamos produktus – iesaiņojuma svars pieplusojas precei, kas tajā iebērta, un, jo dārgākas konfektes liekam maisiņā, jo tā cena ir augstāka. Taču tik un tā samaksa ir ļoti niecīga, lai disciplinētu un motivētu patērētāju pārdomāt, vai tiešām šajā iepirkšanās reizē nepieciešami pieci, vai tomēr pietiks ar vienu maisiņu. Varbūt ir alternatīvas iespējas lietot papīru vai cita, dabai draudzīga materiāla iesaiņojumu? Par to šīs nedēļas raidījumā runās uzņēmuma “Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa.

Ja vēlies iesaistīties viedokļu apmaiņā, raksti – elita@radioskonto.lv

Raidījums tapis sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu.

lvav