Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Dziedātāja Diona Liepiņa, kura šobrīd kā skatuves vārdu lieto tikai savu vārdu – Diona, kļuva pazīstama pēc dalības jauno talantu konkursā “X-Faktors” un nekad nav slēpusi, ka uzaugusi ar Mārtiņa Freimaņa un grupas “Tumsa” dziesmām.

Diona: “Jau vairākus gadus manī dzīvoja sapnītis par kopīgu dziesmu ar grupu “Tumsa”, kuras mūziķi tagad lieto nosaukumu “pēcTUMSAs”, jo Mārtiņa daiļrade un grupas izpildījums man bija kļuvis jo īpaši tuvs, taču piedāvājuma izteikšanu grupas basģitāristam Jānim visu laiku atliku, jo gribēju piestrādāt vēl un vēl pie savas muzikālās karjeras un tās attīstības, lai vispār piedāvātu šādu ideju un sadarbību.”

Šobrīd Dionas sapnis ir realizējies kopīgā dziesmā “Tālumā”, kuras autori ir pati Diona un grupas “Tumsa” dibinātājs 1991.gadā – Jānis Daugalis. Jaunā dziesma sadarbībā ar izdevniecību “MicRec” ierakstīta Rīgā, studijā “Factory Sounds Studio”, piedaloties ļoti daudzu Mārtiņa Freimaņa dziesmu producentam Gintam Stankevičam.

Jānis Daugalis:Turpinot muzikālo darbību, esam radījuši jaunas dziesmas. Neizbēgami, spēlēsim arī vecās „Tumsas” dziesmas gan oriģinālā skanējumā, gan mazliet kaut ko pamainot. Spēlēsim arī tādas, kuras nav spēlētas jau daudzus gadus, izrādot cieņu un vienmēr paturot sirdīs izcilus draugus, grupas „Tumsa” vokālistus, komponistus un vārdu autorus – Mārtiņu un Valteru. Nosaukums iezīmē gan jauna sākumu, gan atskatu uz daudzu gadu gaitā radīto un piedzīvoto. Neskatoties uz to, ka oficiāli „Tumsa” savu aktīvo darbību ir pārtraukusi, tepat vien esam.”

Mūziķu kopdziesma “Tālumā” pieejama visās populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs: https://orcd.co/taluma

Par grupu “pēc TUMSAs”:

Grupa, kas ilgu laiku bija pazīstama kā “Tumsa” šobrīd par savu pastāvīgo vokālistu pieņēmusi Jāni Dreimani, kurš savulaik bija atzīmējies visnotaļ cerīgā Liepājas rokgrupā „Dawn Town”. Jaunā projekta sākums datējams ar 2019. gada februāri, kad Jānis, Haralds un Uldis, sadarbojoties ar Arturu Gruzdiņu („Refleksija”), piedalījās „Muzikālās Bankas 2018” koncertā Daugavpilī, veltot dziesmu priekšlaicīgi aizgājušajam grupas solistam Valteram Frīdenbergam, lai gan tolaik grupa vēl nespēlēja ar šī brīža nosaukumu.

Foto: Ritvars Stankevičs