Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Radio Skonto programmā klausies “Sarunas mežā” par svarīgo vides aizsardzībā un Latvijas mežu apsaimniekošanā. Zināsim būtisko, domāsim patstāvīgi un rīkosimies atbilstoši! Informācija, sarunas ar ekspertiem, neparasti fakti – tas viss “Sarunas mežā “.

 

“SARUNAS MEŽĀ” |KAS JĀŅEM VĒRĀ VEIDOJOT JAUNO MEŽAUDZI?

Kāpēc mežs nedrīkst augt un veidoties bez cilvēka iejaukšanās? Kas jāņem vērā, lai nepieļautu kļūdas veidojot jauno mežaudzi stāsta uzņēmuma ”LATVIJAS MEŽS” Meža resursu iepirkuma vadītājs Pēteris Vīrs.

 

“SARUNAS MEŽĀ” | KĀ LAIKA APSTĀKĻI IETEKMĒ MEŽISTRĀDI?

Rudens un ziemas sezonā laika apstākļu izmaiņu rezultātā lauku un tai skaitā mežu ceļi nereti kļūst neizbraucami. Kā tas ietekmē mežistrādes uzņēmējdarbību stāsta uzņēmuma „Grantiņi 1” valdes priekšsēdētājs Aldis Stūriška.

 

“SARUNAS MEŽĀ” | PRIEŽU PUMPURI, ČIEKURI – KĀ AR ŠO IZEJVIELU VĀKŠANU NENODARĪT POSTU MEŽAM?

Iecienīti dabas produkti veselības uzlabošanai ir priežu pumpuru vai čiekuru sīrups, arī dažādi produkti no sveķiem. Kādās teritorijās var vākt šīs meža veltes, kas jāņem vērā, lai nepasliktinātu koka augšanu, skaidro mežsaimniecības demonstrējumu teritorijas “Pūpoli” pārvaldnieks Raimonds Mežaks.

 

“SARUNAS MEŽĀ” | DRONU IZMANTOŠANA MEŽA APSAIMNIEKOŠANĀ

Arvien vairāk mūsu ikdienā ienāk modernās tehnoloģijas, tostarp droni. Kādos gadījumos tos izmanto mežu apsaimniekošanā un kādas ir šīs ierīceses funkcionalitāte? Stāsta Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

 

“SARUNAS MEŽĀ” | MEŽU KAITĒKĻI – MIZGRAUŽI

Ik gadu Latvijā mežaudžu bojājumi tiek konstatēti aptuveni 1000–1500 ha platībā. Lielāko postu nodara vējgāzes, bet ne mazāk bīstami mežam ir dažādi kaitēkļi un slimības. Kā tik lielās platībās, kā mežaudzes, var cīnīties ar šim vabolēm un vai tas vispār ir iespējams? Atbildi sniedz Valsts meža dienesta, Meža un vides aizsardzības daļas vecākais eksperts, mežzinātņu doktors Oskars Zaļkalns.

 

“SARUNAS MEŽĀ” | OZOLU KALŠANA

Izsenis Latvijā ozols uzskatīts par vienu no stiprākajiem kokiem, bet arī stiprie mēdz slimot. Vai ozolu kalšanai ir pieeaugoša tendence, stāsta Valsts meža dienesta, Meža un vides aizsardzības daļas vecākais eksperts, mežzinātņu doktors Oskars Zaļkalns.