Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

RADIO SKONTO programmā klausies “Sarunas mežā” – aktuālais par vides aizsardzību un mežu apsaimniekošanu. Ieklausies, lai saprastu! Informācija, sarunas ar ekspertiem, neparasti fakti – tas viss “Sarunas mežā”.

 

“SARUNAS MEŽĀ” | Kā izvairīties no dzīvībai bīstamām situācijām mežā? 

Skaitļi par izglābtajiem mežā ne tikai sēņu laikā liecina, ka pērn atrast izeju no meža glābēji palīdzēja 65 cilvēkiem, šogad līdz augusta sākumam izglābti 12. Kas ļautu izvairīties no dzīvībai bīstamām situācijām mežā? Saruna ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Civilās aizsardzības pārvaldes vecāko inspektori Agritu Vītolu.

 

“SARUNAS MEŽĀ” | Cik svarīgas ir zināšanas par sēnēm?

Sēņu sugu pazīšana var izrādīties dzīvības vai nāves jautājums. Arī informācija par sēnēm mainās, tāpēc zināšanas jāatsvaidzina. Uz jautājumiem par sēnēm un to ievākšanas veidiem atbild mikoloģe Diāna Meiere.

 

“SARUNAS MEŽĀ” | Kāda ir klimata pārmaiņu ietekme uz mežiem Latvijā?

Cilvēka darbības rezultātā radītais oglekļa dioksīds ir galvenais globālās sasilšanas veicinātājs. Ekstremālās izmaiņas klimatā arvien izteiktāk jūtamas arī Latvijā. Saruna ar  „Latvijas valsts meži” komunikācijas daļas vadītāju Tomasu Kotaviču.

“Projektu atbalsta Meža attīstības fonds”.

 

“SARUNAS MEŽĀ” | Kādi ir nosacījumi valsts un privātajos mežos, lai  palīdzētu nodrošināt ilgtspējīgu teritoriju apmedīšanu?

Mežos un to tuvumā  medījamie dzīvnieki  bieži rada postījumus- izbradātas jaunaudzes, sējumi,  uzbrukumi  mājlopiem. Saruna ar Ziemeļkurzemes reģiona Usmas iecirkņa vecāko mežkopi Mārci Šnēbergu.

“Projektu atbalsta Meža attīstības fonds”.