Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Doma laukumā šodien no plkst.9 līdz 19 notiks tradicionālais Zāļu tirgus. Vasaras saulgriežu svinēšanai Latvijā vienmēr bijusi īpaša nozīme, tāpēc, lai sagatavotos tiem, Vecrīgas sirdī jau laicīgi varēs izbaudīt pirmssvētku sajūtu. Īsti svinamais laiks ir 21. vai 22. jūnijs – kā nu katru gadu astronomiski iekrīt saulgriežu punkts – visīsākā nakts un visgarākā diena. Vasaras saulgriežu rituāli pamatā ir saistīti ar uguni un ūdeni, kuriem šai naktī piemīt dzīvinošs spēks, tāpēc jāpeldas ezeros un upēs, kas tek pret sauli.
RADIO SKONTO sazinājās ar latviešu folkloras pētniecei, filoloģijas zinātņu doktori Beatrisi Reidzānei, jautājot, kas noteikti ir jāpaveic Līgo svētkos:

 

Daba ap saulgriežu laiku ir pilnā plaukumā un saule savu enerģiju dāvā visdāsnāk. Tāpēc šajā laikā vāktajām zālēm ir dubultdziedinošs spēks. Kā dziesmā teikts, visa laba Jāņu zāle, kas zied Jāņu vakarā. Tādēļ Līgo pušķos liekamas gan madaras, nārbulis, rudzupuķes, magones, vībotnes, sarkanais āboliņš un daudzas citas.

 

Lai glābējiem nebūtu jāmeklē apmaldījušos papardes zieda meklētājus vai nepieciešamības gadījumā būtu iespēja palīdzību izsaukt, ieteikums no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāves  Ilzes Dāmes- Birziņas: