Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Godinot Latvijas Brīvības cīņas un uzvaru pār Bermonta armiju, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis aicina iedzīvotājus 11.novembrī savās mājā iedegt sveces, pieminēt valsts brīvības cīņās kritušos kareivjus un klausīties šai dienai veltītos koncertus tiešsaistē. Rīgas dome aicina iedzīvotājus svētkus atzīmēt atbildīgi, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības, tādējādi saudzējot savu un līdzcilvēku veselību. Tos, kuri 11.novembra vakarā bija plānojuši doties pie Rīgas pils mūra, lai tradicionāli aizdegtu svecītes varoņu piemiņai, pašvaldība aicina rūpīgi pārdomāt šāda apmeklējuma nepieciešamību.

Covid-19 izplatību Latvijā varēs ierobežot, samazinot cilvēku kustīgumu un savstarpējos kontaktus, preses konferencē sacīja Veselības ministrijas galvenais infektologs, profesors Uga Dumpis.  Infektologs skaidroja, ka iepriekš septembrī un oktobrī ieviestie ierobežojumi, kas bija minimāli, nav devuši vajadzīgo rezultātu – iedzīvotāju kustīgums nav mazinājies, cilvēki turpināja strādāt klātienē, tikties ar plašu cilvēku loku.

Pagājušajā diennaktī stacionēti 52 Covid-19 pacienti, līdz ar to kopumā slimnīcās patlaban ievietoti 313 sasirgušie, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati. Šis ir līdz šim lielākais vienā diennaktī stacionēto pacientu skaits. Patlaban sasniegts līdz šim augstākais slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu kopskaits. Līdz šim augstākais diennaktī stacionēto skaits bija 5.novembrī, kad tika ziņots par 39 sasirgušo nonākšanu slimnīcās, bet kopskaitā stacionāros ārstējās 244 pacienti.

ASV farmācijas giganta “Pfizer” un Vācijas kompānijas “BioNTech” kopīgi izstrādātā vakcīna pret jauno koronavīrusu trešajā izmēģinājumu fāzē uzrādījusi 90% efektivitāti pret inficēšanos. Vadoties pēc piegāžu aplēsēm, kompānijas paziņoja, ka prognozē piegādāt 50 miljonus devu šogad un līdz 1,3 miljardiem devu nākamgad.

Populistiskās Igaunijas Konservatīvās tautas partijas priekšsēdētāja vietnieks Marts Helme šodien paziņoja par atkāpšanos no iekšlietu ministra ministra amata. Par demisiju Helme pavēstīja dienu pēc tam, kad bija izraisījuši skandālu viņa izteikumi radioraidījumā, kuros viņš apšaubīja ASV notikušo prezidenta vēlēšanu godīgumu. Paziņojot par atkāpšanos, Helme sacīja, ka nolēmis atstāt ministra amatu, jo mediji viņu nomelnojot.

Ķīna šodien atteikusies apsveikt Džo Baidenu ar uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās, norādot, ka vēlēšanu iznākums vēl nav oficiāli paziņots. ASV prezidents Donalds Tramps ir atteicies atzīt savu sakāvi un plāno tiesā apstrīdēt vēlēšanu rezultātus. Baidenu un topošo viceprezidenti Kamalu Harisu ar uzvaru apsveikuši daudzi pasaules līderi, bet to vidū nav Ķīnas, Krievijas un Meksikas prezidentu.

Vācija būs plecu pie pleca kopā ar ASV, risinot globālos izaicinājumus, arī koronavīrusa pandēmijas un globālās sasilšanas problēmas, pirmdien pēc demokrātu kandidāta Džo Baidena uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās apliecināja Vācijas kanclere Angela Merkele. Paziņojumā, kura tonis ir krietni siltāks, salīdzinot ar izteikumiem pirms četriem gadiem, kad cīņā par Balto namu uzvarēja republikānis Donalds Tramps, Merkele uzsvēra “abu valstu draudzību, kas izturējusi laika pārbaudi”.