Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma jauno Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu. Plašākās debates šodien izvērtās par to, kam būtu jāapstiprina sabiedriskā medija galvenais redaktors, kā arī tas, vai likumā obligāti būtu jāparedz uzdevums mediju saturā ietvert saturu mazākumtautību valodā. Likumā noteikts, ka sabiedriskie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi ir kapitālsabiedrības, kurās visas kapitāla daļas pieder valstij. Savukārt jaunizveidotā Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) būs sabiedrisko mediju valsts kapitāla daļu turētāja. Padomes sastāvā būs trīs locekļi. Vienu no tiem izvirzīs Valsts prezidents, vienu – Saeima, bet vēl vienu – Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padome.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir nolēmusi, ka Latvijai jāizmaksā 7000 eiro kompensācija Kristīnei Dupatei par mediju prettiesisku iejaukšanos indivīda personiskajā dzīvē, publicējot viņas bildes žurnālā “Privātā Dzīve” bez viņas atļaujas. 2010.gadā Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā spriedumu, ar kuru tika noraidīta uzņēmēja Jāņa Nagļa toreizējās dzīvesbiedres Dupates prasība pret žurnāla izdevēju par prettiesisku iejaukšanos indivīda personiskajā dzīvē. Dupates prasība bija pirmā prasība par tā dēvēto “paparaci” fotogrāfiju publicēšanu Latvijā.
Covid-19 mutācija, kas konstatēta ūdelēm Dānijā, visticamāk, ir izskausta, šodien paziņojusi Dānijas Veselības ministrija. Dānijā tika konstatēti vairāki jaunā koronavīrusa pārnešanas gadījumi starp ūdeli un cilvēku, raisot bažas, ka šī mutācija var potenciāli padarīt neefektīvas Covid-19 vakcīnas, kas pašreiz tiek izstrādātas. Lai apturētu mutācijas izplatīšanos, Dānijas valdība deva rīkojumu likvidēt 15 līdz 17 miljonu ūdeļu, kas tiek audzētas kažokzvēru fermās.
Jaunā koronavīrusa pandēmija izgaismojusi nopietnus trūkumus Eiropas valstu veselības aprūpes sistēmās, teikts Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas šodien publiskotā ziņojumā. Darbinieku trūkums izrādījusies daudz nopietnāka problēma nekā gultasvietu trūkums slimnīcās, secināts ziņojumā, norādot, ka pagaidu slimnīcas bijis iespējams iekārtot ātrāk nekā apmācīt jaunus darbiniekus. Ziņojumā arī norādīts, ka Sevišķi svarīgi ir palielināt testēšanu un inficēšanās ķēžu izsekošanu un uzteikts, ka Veiksmīgi izrādījās aizliegumi rīkot lielus pasākumus, ieteikumi strādāt no mājām un sejas masku valkāšana.
Avots:LETA