Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Slimību profilakses un kontroles centrs, sākot kampaņu “Laiks ir dzīvība”, šodien plkst.11 organizēs tiešsaistes preses konferenci, kurā speciālisti informēs par infarktu un tā simptomiem, informē Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja. Oktobra sākumā veiktajā socioloģiskajā aptaujā 76% no Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 40 līdz 60 gadiem atzina, ka nepieciešamības gadījumā izsauktu neatliekamo medicīnisko palīdzību, bet attiecībā uz infarkta simptomiem jūtas tikai daļēji zinoši.
Tikmēr Latvijā katru dienu no insulta mirst četri līdz pieci cilvēki, informē neiroloģe Evija Miglāne. Ārste uzsver, ka desmit gadu laikā sabiedrības veselība ir uzlabojusies, jo 2011.gadā no insulta ik dienu mira līdz septiņi cilvēki. Neiroloģe norāda, ka cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma it īpaši ir svarīgi pievērst uzmanību savai veselībai, jo profilaktiski pasākumi un veselīgs dzīvesveids būtiski samazina insulta un citu slimību iespējamību.
Ko tieši vajadzētu ievērot? Neiroloģe Evija Miglāne:

 

Neskatoties uz beidzamajā laikā daudzkārt izteiktajiem brīdinājumiem, joprojām netrūkst cilvēku, kuri labprātīgi iekrīt krāpnieku valgos. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs šā gada desmit mēnešos ir saņēmis tuvu 20 iesniegumu no patērētājiem, kuri, uzticēdamies finanšu krāpniekiem, zaudējuši ievērojamas naudas summas un pat nonākuši parādos, paklausot viltvāržu mudinājumam aizņemties ieguldījumu veikšanai. Vairāk stāsta PTAC pārstāve Santa Zarāne: