Tālrunis studijā: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valsts prezidents Egils Levits piešķīris Cildinājuma rakstu bijušajai ilggadējai Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu noziegumu izmeklēšanas pārvaldes priekšniecei un bijušajai Valsts prezidenta kancelejas Apžēlošanas dienesta vadītājai Ritai Aksenokai, paužot atzinību par nozīmīgo ieguldījumu Apžēlošanas dienesta izveidē un Apžēlošanas likuma izstrādē.
Rita Aksenoka:

 

Rita Aksenoka sniedza ieguldījumu minētajā procesā no 1993.gada, taču par Apžēlošanas dienesta vadītāju strādāja no 1995. līdz 2007.gadam.

 

Pirmdien, 26. aprīlī tiešsaistes platformā norisināsies saruna starp krūts vēža pacientēm, viņu pārstāvēm, ārstiem un Tiesībsargu Juri Jansonu par Latvijas krūts vēža pacienšu aktuālākajām vajadzībām. Krūts vēža pacientes aicina Saeimu un valdību pārskatīt pašreizējo operāciju finansējuma modeli un slimnīcu sniegto pakalpojumu tarifus, atjaunot krūts rekonstrukcijas programmu ar tai paredzētu nodalītu finansējumu.
Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja Inete Ielīte:

 

Krūts rekonstruktīvās operācijas ir neatņemama krūts vēža ārstēšanas sastāvdaļa, kas attīstītu valstu medicīnas aprūpē ir krūts vēža ārstēšanas pēdējais posms.

 

Rīt  Lielās talkas diena. Šobrīd pieteiktas vairāk nekā 1200 talkošanas vietu. Pielāgojoties pandēmijas situācijai, Lielās talkas organizatori jau otro gadu rīko pasākumu solo, duo un ģimenes talku formātā. Tomēr Lielās talkas vadītāja un organozatore  Vita Jaunzeme norāda, ka, valstī šobrīd atļauts pulcēties līdz 10 cilvēkiem, kas nozīmē, ka talkošana nelielās grupās arī ir iespējama. Lai labi padarīto darbu neaizēnotu rūgtums par nesavāktajiem atkritumu maisiem, atgādinājums no Valsts vides dienesta. Turpina dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece: