Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

ES Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss liecina, ka Latvijā interneta pārklājums ir krietni virs vidējā Eiropas Savienībā, taču sabiedrības digitālās prasmes ir zemas, uzsverot, ka tikai 43 iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem ir pamata digitālās prasmes, pretēji ES vidējam rādītājam, kas ir 56%. Savukārt prasmes, kas ir augstākas par pamata prasmēm, ir vien 24% Latvijas iedzīvotāju. Digitālo prasmju ziņā Latvija ierindota 20.vietā 27 ES valstu vidū.
Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehniloģijas fakultātes dakāns, profesors Agris Nikitenko:

 

Piebilstams, ka Latvijai ir labi rādītāji digitālo publisko pakalpojumu sadaļā, sasniedzot 10.vietu starp ES valstīm. Šo rezultātu veido četri apakšrādītāji – 6.vietu Latvijas sasniegusi e-pārvaldes lietotāju skaitā, daļēji automātiski aizpildītu veidlapu izmantošanā, kā arī pakalpojumu pabeigšanā tiešsaistē. Savukārt 18.vietu Latvijas sasniegusi atvērtajos datos, bet e-pārvaldes pakalpojumos  ir nedaudz virs ES vidējā līmeņa.

 

Palielinoties iedzīvotāju dzīves ilgumam, aug arī vēlme vecumdienas pavadīt sociāli aktīvi un zīmīgi, ka vairāk nekā puse cilvēku ir  pārliecināti, ka pilnvērtīgām vecumdienām ir iepējams sakrāt. Pētījums liecina, ka pieaug iedzīvotāju izpratne par saikni starp dzīves kvalitāti vecumdienās un uzkrājumu veidošanu jau tagad. Vairāk stāsta Swedbank Mediju attiecību vadītājs Jānis Krops: