Līdz ar pandēmijas ieilgšanu arvien biežāk tiek runāts ne vien par fizisko veselību, bet arī – emocionālo. Pētījumu kompānijas “Kantar” eksperti darba ņēmēju aptaujā pētīja, kā emocionālo labsajūtu vērtē Latvijas strādājošie. Noskaidrots, ka 57% darba ņēmēju emocionālo līmeni novērtē kā kopumā augstu. Interesanti, ka tie strādājošie, kuri ir apmierināti ar savu pašreizējo darbu un kuri savu darba slodzi uzskata par atbilstošu, emocionālo labsajūtu vērtē pat vēl augstāk nekā vidēji, kas norāda uz to, ka darbam ir tieša ietekme uz emocionālo labsajūtu.
Pētījumu kompānijas “Kantar” klientu vadītāja Santa Lazdiņa:
Pētījums veikts pērn augustā.
Šī gada sākumā, salīdzinājumā ar 2020.gada nogali, Rīgas Sociālajā dienestā ir būtiski palielinājies ziņojumu skaits par vardarbības gadījumiem. Statistika liecina, ka pagājušā gada pēdējos trīs mēnešos saņemti 275 ziņojumi, bet šī gada trijos mēnešos 374 ziņojumi, no tiem 87 gadījumos konflikti notikuši bērna klātbūtnē.
Vai tas skaidrojams ar sabiedrības nogurumu, vaicājām Rīgas sociālā dienesta Sociālā darba nodaļas vadītājai Marinai Fiļipovai:
Vakcinācija palēnām uzņem apgriezienus, tikmēr Ministru prezidents Krišjānis Kariņš mudina Veselības ministrijā savlaicīgi domāt jau par revakcināciju: