Tālrunis studijā: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Eiropas Parlamenta deputāti vakar pieņēma rezolūciju, kurā prasa apsekot Baltijas jūrā pēc Otrā pasaules kara izgāzto ķīmisko ieroču stāvokli un izstrādāt plānus to izcelšanai, paužot nopietnas bažas par Baltijas jūrā izmestajiem ķīmiskajiem ieročiem un norāda uz to klātbūtnes un korozijas nopietno ietekmi uz vidi.
Eiropas parlamenta deputāts Andris Ameriks:

 

Tiek norādīts, ka lēnās ūdens plūsmas dēļ slēgtajai Baltijas jūrai ir ierobežota pašattīrīšanās spēja, un tā jau tagad ir viena no visvairāk piesārņotajām jūrām pasaulē.

 

 

Šorīt Rīgas centrā Merķeļa ielā noticis ugunsgrēks, degot sešstāvu ēkas augšējā stāva dzīvoklim un jumta daļai.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece Agrita Vītola:

Zināms, ka vēl deviņi cilvēki cietuši, bet evakuēti 20 cilvēki. Turpinās dzēšanas darbi, kuros strādā vairāk nekā pussimts ugunsdzēsēju. Valsts policija par notikušo ierosinājusi kriminālprocesu.

 

 

Šonedēļ slimnīcās pieaugusi Covid-19 pacientiem paredzēto gultasvietu vidējā noslodze. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā informā, ka ļoti augsta Covid-19 pacientiem paredzēto gultu noslodze pašlaik ir četrās slimnīcās. Jelgavas un Balvu slimnīcās tā sasniedz 88%.
Jelgavas pilsētas slimnīcas virsārste Solveiga Ābola:

 

Dobeles un apkārtnes slimnīcā noslodze ir 81%, bet Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā – 76%. Pašlaik 16 Latvijas slimnīcās Covid-19 pacientiem paredzētas 1127 gultasvietas, no tām 177 – smagi slimiem cilvēkiem.

 

Ņemot vērā, ka jau nākošajā nedēļā, 3.maijā, sākas visu iedzīvotāju vakcinācija, prioritāro grupu iedzīvotāji aicināti nekavējoties izmantot iespēju pieteikties vakcīnas saņemšanai konkrētā vietā un laikā.

Īpaši šo iespēju izmantot tiek aicināti seniori vecumā virs 60 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām un izglītības iestāžu darbinieki. Nedēļas nogalē darbosies 16 vakcinācijas centri visā Latvijā, kas vakcinēs ar “Pfizer”/”BioNTech” un “Moderna” vakcīnām. Turpina Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda: