Tālrunis studijā: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Atzīmējot tradicionālās Putnu dienas, Latvijas Nacionālais dabas muzejs izsludina fotokonkursu “Mans putns”. Fotokonkurss “Mans putns”, kopš 2002.gada, ir viena no gaidītākajām muzeja pavasara aktivitātēm. Plašāk par konkursu Latvijas Nacionālā dabas muzeja pārstāvis Dmitrijs Boiko.

Pieaugot saslimstībai ar Covid-19, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un veselības ministrs Daniels Pavļuts nesaskata iespēju spert tālākus soļus atvieglojumu virzienā, izriet no abu amatpersonu sacītā pēc Sadarbības sanāksmes sēdes. Plašāk Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Neskatoties uz “KPV LV” valdes aicinājumu atsaukt ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu mainītās politiskās partijas dēļ, premjers Krišjānis Kariņš neplāno prasīt Vitenberga demisiju. Kariņš arī piebilda, ka “KPV LV” paudusi atšķirīgus viedokļus, proti, pastāv viens viedoklis, ko paudusi partijas valde, bet pretēju viedokli paudusi “KPV LV” Saeimas frakcija. Sīkāk par situāciju “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo.

 

 

 

Eiropas Parlamenta deputāti šodien pieņēma rezolūciju, kurā prasa apsekot Baltijas jūrā pēc Otrā pasaules kara izgāzto ķīmisko ieroču stāvokli un izstrādāt plānus to izcelšanai. Rezolūcijā, kas pieņemta ar 660 balsīm par, astoņām pret un 25 atturoties, EP pauž nopietnas bažas par Baltijas jūrā izmestajiem ķīmiskajiem ieročiem un norāda uz to klātbūtnes un korozijas nopietno ietekmi uz vidi.
Eiropas parlamenta deputāts Andris Ameriks:

 

Otrā pasaules kara beigās Baltijas jūrā tika izmestas vismaz 50 000 tonnas bīstamu vielu, tostarp, neiroparalītiskas vielas un asaru gāze, kas turpina lēnām degradēties un radīt draudus cilvēkiem un jūras ekosistēmai. Tiek norādīts, ka lēnās ūdens plūsmas dēļ slēgtajai Baltijas jūrai ir ierobežota pašattīrīšanās spēja, un tā jau tagad ir viena no visvairāk piesārņotajām jūrām pasaulē. Pēc Andra Amerika teiktā pētījumi varētu ilgt vairājus gadus.