Tālrunis studijā: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

ka Tautas tērpu centrs “Senā klēts” sadarbībā ar biedrību “Mans tautastērps” arī šogad organizē virtuālo gājienu tautas tērpos, aicinot ikvienu 4.maijā uzvilkt tautas tērpu par godu Latvijai un publicēt fotogrāfijas savā sociālā medija “Facebook” vai “Instagram” kontā. Bet ko vēl piedāvā gājiena organizatori, stāsta “Senās klēts” pārstāve Ziedīte Muze.

Svinot Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu, maija sākumā notiks Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras organizētā kampaņa “Latvijas labuma” dienas vietējo uzņēmumu atbalstam, aicinot iedzīvotājus īpaši atbalstīt Latvijas uzņēmumus. Plašāk Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ir parakstījis rīkojumu par visu iedzīvotāju vakcinācijas pret Covid-19 sākšanu no 3.maija. Tādējādi no 3.maija cilvēki varēs apmeklēt interneta mājaslapu “manavakcina.lv” vai zvanīt pa tālruni 8989 un pieteikties vakcīnai. Plašāk Veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Latvijā tuvojas četras brīvdienas, un ja laika apstākļi būs labvēlīgi, liela daļa iespējams dosies atpūtā pie dabas. Bet kas jāņem vērā tiem, kas ieplānojuši apmeklēt dabas takas mežā, stāsta Valsts meža dienesta pārstāvis Zigmunds Jaunķiķis.

 

 

Starptautiskajā Dejas dienā godināti Dejas balvas laureāti par izciliem sasniegumiem dejas nozarē 2019. un 2020. gadā. Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe, dejas pedagoģe Ingrīda Edīte Saulīte saņēma Mūža balvu dejas mākslā.
Savukārt Deju svētku virsvadītāja, Rīgas Tehniskā universitātes tautas deju ansambļa “Vektors” mākslinieciskā vadītāja, horeogrāfe Dagmāra Bārbale  ieguva skatītāju simpātijas balvu kategorijā “Dejas notikums” par video darbu “Saules zīmē rotāties”, kas tapa pērn aprīļa sākumā un ar kuru sociālajā vietnē Facebook dalījās teju 20 000 skatītāju.
Dagmāra Bārbale:

 

Laureātu vidū ir arī deju svētku virsvadītājs, tautas deju ansambļa “Teiksma” mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Jānis Ērglis un citi.

 

 

Sveicot valsts iedzīvotājus Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā, 4.maija rītausmā Rīgas radio un televīzijas tornī Zaķusalā tiks pacelts valsts karogs. Tikmēr jau šodien lielākajā daļā valsts augstāko apraides torņu ir pacelti valsts karogi, un valsts svētkos tie plīvos 15 Latvijas pilsētās.
Latvijas valsts radio un televīzijas centra pārstāve Vineta Sprugaine:

 

Zaķusalas tornī 4.maijā tiks pacelts 6×3 metrus liels karogs. Tādi paši karogi plīvo arī vairāk nekā 200 metru augstajos torņos Valmierā, Rēzeknē, Cesvainē un Daugavpilī.