Tālrunis studijā: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Godinot bijušo diplomāti Ainu Nagobads-Ābols un viņas ieguldījumu atjaunotajā Latvijas valstī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklāta viņas simtgadei veltīta izstāde “Gadsimta latviete”.
Izstādes kurators Rolands Lappuķe:

 

Izstāde ikvienam būs pieejama no 17.jūnija līdz septembra sākumam. Savukārt rudenī izsādi eksponēs Parīzes piepilsētā Levezinē, kur bijusī diplomāte dzīvo jau vairāk nekā 50 gadus. Tāpat izstāde vēlāk būs apskatāma Latvijas patstāvīgajā pārstāvniecībā UNESCO Parīzē. Latvijas Ārlietu ministrijā norāda, ka izstāde “Gadsimta latviete” iepazīstina ar Ainas Nagobads-Ābols īpašo dzīvesstāstu.

 

 

Lai apkopotu datus par jūras piesārņojošo atkritumu situāciju Latvijas piekrastē, šovasar desmito gadu ceļā dosies kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija. Lai gan Covid-19 situācija ir ieviesusi korekcijas, arī šogad, atbilstoši noteiktajiem ierobežojumiem, ekspedīcija aicina sev līdzi ikvienu, kurš ir ieinteresēts izzināt un iepazīt Baltijas jūras un Latvijas piekrastes vides izaicinājumus, kā arī sniegt palīdzīgu roku to risināšanā.
Kampaņas “Mana jūra” eksperts un Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme:

 

Kampaņa arī savā desmitgadē joprojām saglabā pamatmērķus un uzdevumus – apvienot Latvijas sabiedrību kopīgiem centieniem aizsargāt piekrasti un Baltijas jūru, kā arī aktualizēt tīras jūras un piekrastes nozīmi Latvijas un pasaules kontekstā.

 

Sākoties aktīvai sauļošanās sezonai, aktualizējas nepieciešamība pēc izpratnes par ultravioleto starojumu  un tā ietekmi uz veselību. Kas ir šis starojums , skaidro Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas vadītājs Normunds Kadiķis: