Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Lai definētu Rail Baltica reģionālo staciju nosaukumus, oktobra mēnesī noritēja aptauja – “Kā sauksi, tā brauksi!” , kurā iedzīvotāji varēja nobalsot par ekspertu piedāvātu vai ieteikt savu nosaukumu. Kā pagāja akcija, un kādi ierosinājumi saņemti, stāsta Eiropas dzelzceļa līnijas projekta koordinatore Ilze Lukstiņa.

 

 

Rīgā notiekošajā Eiropas 5G ekosistēmas forumā Ziemeļvalstu Ministru padomes ģenerālsekretāre Paula Lehtomeki uzsvēra, ka 5G tīkla attīstīšana ir viena no Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbības prioritātēm. Tiek norādīts, ka 5G ir nozīmīgs rīks, lai reģionu un pasauli padarītu savienotāku un integrētāku, kā arī pārvarētu dažādus izaicinājumus, kas saistīti ar klimata pārmaiņām, vides piesārņojumu, transportu un industrializāciju.
Valsts akciju sabiedrības “Elektroniskie sakari” Attīstības un klientu vadības departemaneta direktors Neils Kalniņš:

 Kopš pirmdienas Rīgā notiek Eiropas 5G ekosistēmas forums, pulcējot vadošus jomas ekspertus un praktiķus no visas pasaules. Foruma mērķis ir pārrunāt aktuālākos ar 5G ieviešanu saistītos jautājumus, uzstādīt politisko un stratēģisko dienaskārtību nākamajai dekādei. Forums notiks līdz ceturtdienai, 25.novembrim.