Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Vakar notikušajā diskusijā Saeimas deputāti, cilvēki ar invaliditāti un dažādu ar kultūras jomu saistīti atbildīgu iestāžu pārstāvji meklēja risinājumus ierobežojumiem, kas neļauj cilvēkiem ar invaliditāti pilnvērtīgi baudīt kultūras dzīvi.  Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece norādīja, ka progress ir sasniegts, vienlaikus atzīstot, ka joprojām saglabājas grūtības piekļūšanai atsevišķām kultūras iestādēm un pasākumu norises vietām. Kultūras ministrs Nauris Puntulis solīja, ka tuvākajā nākotnē vairākas arhitektūras pieminekļos esošās kultūras iestādes kļūs pieejamākas cilvēkiem ar invaliditāti, skaidrojot, ka tomēr ir gadījumi, kad spēkā esošos normatīvus nevar piemērot, jo Kultūras iestādes nereti ir izvietotas arhitektūras pieminekļos, līdz ar to mainīt aiļu vai citus nepieciešamos elementus ir problemātiski, vai pat neiespējami.
Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “Sustento” politikas koordinatore Iveta Neimane:

 

Kā labu piemēru pieejamības nodrošināšanai cilvēkiem ar invaliditāti Kultūras ministrs minēja Dziesmu un deju svētkus 2018.gadā, taču arī šajā jomā darāmā vēl esot ļoti daudz.

 

 

Covid-19 pacientu aprūpei Rīgā un tās apkārtnē visvairāk trūkst medicīnas māsu, māsu palīgu un sanitāru, kamēr Latvijas reģionos izteiktāk ir jūtams sertificētu ārstu trūkums, informē Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadītājs Artūrs Šilovs. Tikmēr, lai risinātu kritisko cilvēkresursu trūkumu veselības aprūpes sistēmā Latvijā, Rīgas Stradiņa universitāte atkārtoti aicina Veselības ministriju palielināt valsts budžeta vietu skaitu studijām medicīnā, māszinībās un rezidentūrā.
RSU Veselības studiju prorektors Guntis Bahs:

 

Nepieciešamais papildu finansējums rezidentūras studijām ir 6,26 miljoni eiro gadā, medicīnas studijām – vairāk nekā viens miljons eiro, bet studijām māszinībās – 445 000 eiro gadā.

 

 

Arī šajā pavasarī tiks rīkoti latviešu valodas bezmaksas kursi, kas notiks attālināti, informē Rīgas domē. Latviešu valodas kursu īstenotāju saraksts ar kontaktinformāciju pieejams tīmekļa vietnē “integracija.riga.lv”.
Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Irina Vasiļjeva:

 

Kursi tiek nodrošināti no 2010.gada, un tos apmeklējuši vairāk nekā 14 000 iedzīvotāji.

 

Salīdzinājumā ar pagājušā gada pavasari, šobrīd iedzīvotāju noskaņojums attiecībā uz gaidāmajiem ienākumiem ir ievērojami uzlabojies. Trešdaļa iedzīvotāju sagaida, ka šogad viņu ienākumi pieaugs, savukārt 45% domā, ka tie paliks esošajā līmenī, liecina janvārī veiktās aptaujas rezultāti. Lielākoties pieaugumu sagaida pašnodarbinātie, biroja darbinieki, tirdzniecībā un pakalpojumu jomā nodarbinātie, ka arī palīgstrādnieki. Savukārt vadītāji un augsti kvalificēti speciālisti uzskata, ka viņu ienākumi paliks esošajā līmenī vai arī nedaudz samazināsies. Pesimistiskākie ir pirmspensijas vecuma cilvēki – trešdaļa no viņiem sagaida ienākumu samazināšanos un vien 20% cer uz pieaugumu. Aptauju komentē SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis: