Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Latvijas Okupācijas muzeja atjaunotajā ēkā prezentēts jaunākais muzeja sagatavotais izdevums “Mākslinieks Kurts Fridrihsons un “franču grupa””, kas ir pirmā burtnīca Latvijas Okupācijas muzeja projektā “XX gadsimta politiskā vēsture piemiņas vietās”.
Vēsturnieks un mākslas zinātnieks Rihards Pētersons:

Piebilstams, ka Latvijas Okupācijas muzejā ir iespēja apskatīt nelielu daļu Kurta Fridrihsona akvareļu oriģinālus, kas glabās muzeja krājumā.

 

Svētdien Rīgas Zooloģiskajā dārzā notika projekta “Pilsētas pļavas” dabiskās pļavas ierīkošanas talka. Zoodārza pļava citu pilsētas pļavu vidū izceļas ar to, ka tās izveide notiek vietā, kur pļava iepriekš nav bijusi, un tāpēc šo pļavu var dēvēt par unikālu dabas atjaunošanas eksperimentu. Vai šāda pļava būs vienīgā Rīgā, stāsta Latvijas Dabas fonda eksperte un projekta “Pilsētas pļavas” vadītāja Rūta Sniedze – Kretalova.

Latvijas Nacionālā sporta padome šodien lēma rosināt valdību grozīt Ministru kabineta noteikumus par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par sasniegumiem paralimpiskajās spēlēs, lai sportisti varētu saņemt prēmijas par katru augstvērtīgo paralimpisko sasniegumu. Jau vēstīts, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ar rezolūciju uzdevis Izglītības un zinātnes ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju iesniegt valdībā priekšlikumus par kārtības maiņu naudas balvu piešķiršanai paralimpisko spēļu dalībniekiem par sportiskiem sasniegumiem. Kā šo lēmumu vērtē paši sportisti, stāsta Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.