Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Šonedēļ sākās Latvijas sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremonijas “Trīs Zvaigžņu balva 2021” tautas balsojums, kas vietnē www.triszvaigznubalva.lv ilgs līdz 28.novembrim. Tā laikā ikvienam sporta līdzjutējam ir iespēja ar savu balsi vienu reizi dienā izteikt atbalstu 2021.gada nomināciju kandidātiem. Plašāk par nominācijām stāsta Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers.

 

 

ES Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss liecina, ka Latvijā interneta pārklājums ir krietni virs vidējā Eiropas Savienībā, taču sabiedrības digitālās prasmes ir zemas. Pārskatā norādīts, ka Latvijai platjoslas pārklājums ir 93%, kamēr ES-ā tas ir vidēji (87%). Turklāt mūsu valstī ir gandrīz pilnīgs 4G pārklājums un augsta gatavība 5G sakaru tehnoloģijas ieviešanai.
Savukārt kā zemas norādītas Latvijas iedzīvotāju digitālās prasmes, uzsverot, ka tikai 43%-iem iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem ir pamata digitālās prasmes, pretēji ES vidējam rādītājam, kas ir 56%, bet prasmes, kas ir augstākas par pamata prasmēm, ir vien 24% Latvijas iedzīvotāju. Digitālo prasmju ziņā Latvija ierindota 20.vietā 27-u ES valstu vidū.
Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehniloģijas fakultātes dakāns, profesors Agris Nikitenko:

 

Piebilstams, ka Latvijai ir labi rādītāji digitālo publisko pakalpojumu sadaļā, sasniedzot 10.vietu starp ES valstīm. Šo rezultātu veido četri apakšrādītāji – 6.vietu Latvijas sasniegusi e-pārvaldes lietotāju skaitā, daļēji automātiski aizpildītu veidlapu izmantošanā, kā arī pakalpojumu pabeigšanā tiešsaistē. Savukārt 18.vietu Latvijas sasniegusi atvērtajos datos, bet e-pārvaldes pakalpojumos uzņēmumiem  Latvija ar 85% ir nedaudz virs ES vidējā – 84% – līmeņa.