Tālrunis studijā: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Šodien Ministru kabinets plāno uzklausīt nozares ziņojumus par Covid-19 epidemioloģisko situāciju, veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un un noslodzi, kā arī testēšanu Covid-19 noteikšanai.
Situāciju raksturos arī ģimenes ārsti. Pirmdien Slimību profilakses un kontroles centrs ziņoja, ka jau otro nedēļu visā Latvijā novērojams saslimstības ar Covid-19 pieaugums. Pagājušās nedēļas pieaugums pret iepriekšējo nedēļu ir 6,4%, vidēji dienā atklājot 538 jaunus Covid gadījumus. Saslimstības pieaugums novērojams visos Latvijas reģionos.
Tikmēr jaunā informācijas tehnoloģiju platforma “ViVat” jeb vienotais vakcinācijas tīkls sola iedzīvotājiem nodrošināt ērtāku pieteikšanos vakcīnas saņemšanai.
Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda:

Vakar visaktīvāk pret Covid-19 vakcinētā prioritārā grupa bija izglītības iestāžu darbinieki. Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka vakar pirmo poti pret Covid-19 saņēma vismaz 740 izglītības iestāžu darbinieki.

 

Ērču pārnēsātā Laimas slimība ir visizplatītākā zoonozā slimība Eiropā un tiek dēvēta par kluso epidēmiju. Oficiālā statistika liecina, ka Latvijā ik gadu ar to inficējas 200-600 cilvēku. Pagājušājā gadā reģistrēts 321 saslimšanas gadījums ar šo slimību. Ērču izpētes rezultāti liecina, ka vidēji 20 – 40% ērču ir inficētas ar borēlijām. Turpina Laimas slimības slimnieku biedrības pārstāve Elīna Prikule: