Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Protestējot pret valsts grants ceļu kritisko stāvokli, Bauskas novada Brunavas pagasta iedzīvotāji gatavi bloķēt šoseju Rīga-Bauska-Lietuvas robeža. Viņiem gatavi pievienoties arī Mežotnes aktīvākie iedzīvotāji. Premjers Māris Kučinskis  šorīt LTV “Rīta panorāmā”  atzina, ka ceļu stāvoklis Latvijā ir problēma, turklāt ne tikai Bauskas apkārtnē, un tās risināšanai Satiksmes ministrija īsteno, piemēram, lauku ceļu programmu, kas paredz kvalitatīvāku segumu ieklāšanu daudzos ceļos.  Kučinskis un norādīja, ka valdība ceļus sakārtos pakāpeniski līdz ar valsts ekonomiskā stāvokļa uzlabošanos.

Līdz šim rītam gada ienākumu deklarācijas Valsts ieņēmumu dienestam  elektroniski bija iesnieguši gandrīz 180 tūkstoši  iedzīvotāju. aģentūrai LETA sacīja VID Sabiedrisko attiecību daļā. VID  norādīja, ka iedzīvotāju interese par deklarāciju iesniegšanu šogad ir milzīga. VID skaidro, ka iedzīvotājiem nav jāsteidzas ar deklarāciju iesniegšanu, jo pat tiem nodokļu maksātājiem, kam tā jāiesniedz obligāti, to iespējams izdarīt līdz pat šī gada 1.jūnijam ieskaitot. Savukārt tie, kuri to dara brīvprātīgi, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, var iesniegt gada ienākumu deklarāciju visa gada laikā.

Jaunās “Nordea” un DNB apvienotās bankas Baltijā nosaukums būs “Luminor”. Bankā norāda, ka pirmā jaunā nosaukuma vārda daļa izsaka mērķi – veidot labāku rītdienu. “Lumin” ir vārda sakne latīņu vārdam ar nozīmi “gaisma”. Savukārt bankas nosaukuma vārda daļa “nor” atsaucas uz jaunveidojamās bankas saknēm mātesorganizācijās, Ziemeļvalstu bankās, bet plašākā nozīmē – uz valstīm, kurās dzīvojam un strādājam.  Plānots, ka apvienošanās darījums varētu notikt šā gada otrajā ceturksnī.

NATO līdz 2021.gadam Latvijas aizsardzības projektos plāno ieguldīt aptuveni 71 miljonu eiro,  pastāstīja Aizsardzības ministrijā. Šo naudu paredzēts tērēt, lai uzlabotu Nacionālo bruņoto spēku  infrastruktūras attīstību NBS un sabiedroto nodrošināšanai.

Tā kā pagājušajā diennaktī piedzīvots spēcīgs putenis, sniega segas biezums ir nevienmērīgs. Piemēram, Sīļu novērojumu stacijā, Līvānu novadā, sapūsts 20 centimetru dziļš sniegs, bet citviet zeme ir gandrīz kaila. Vairāk sniega ir Latgalē, Zemgalē un Kurzemes dienvidos, vismazāk – Kurzemes ziemeļu un Vidzemes ziemeļrietumu daļā.

Avots:LETA