Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Pagājušajā gadā Valsts kontrole  ir pabeigusi 47 revīzijas. Par 10 revīzijās konstatētajiem pārkāpumiem ir ziņots atbildīgajām iestādēm. Viens no būtiskākajiem kriminālprocesiem ir par fiktīvo nodarbinātību “Rīgas namu pārvaldniekā”.

Valsts pārbaudījumu darba lapās plāno iestrādāt īpašas skolu identificējošas zīmes, lai eksāmenu uzdevumu noplūdes gadījumā ātrāk identificētu pārkāpumā iesaistīto mācību iestādi. Valsts izglītības satura centra  direktors Guntrs Catlaks   norādīja, ka pēdējos desmit gados nav bijuši eksāmenu noplūdes gadījumi, bet šogad centrs saskāries ar trim gadījumiem, par ko policija veic izmeklēšanu. Lielākais riska faktors eksāmenu kārtošanas procesā ir brīdis no uzdevumu nogādes skolā līdz eksāmena sākumam, kas necentralizētajos eksāmenos ir divas stundas, bet centralizētajos  – pusstunda.

Maijā Latvijā visvairāk skatītais televīzijas kanāls bija TV3, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” dati. Otrs skatītākais maijā bija LTV1, trešais PBK.  Skatītāko vidū ir arī kanāls LNT un “NTV Mir Baltic.

Apšaudē dzelzceļa stacijā Minhenes piepilsētā ievainoti vairāki cilvēki. Tabloīds “Bild” ziņo, ka Unter-fēringas stacijā smagi ievainota policiste, kad aizdomās turamais pēc lūguma uzrādīt dokumentus izvilcis šaujamieroci. Policija paziņoja, ka šāvējs bijis viens, viņš  ievainots un aizturēts. Minhenes policija pavēstīja, ka nav nekādu liecību par apšaudes saistību ar terorismu.

Reaģējot uz ASV prezidenta Donalda Trampa paradumu dzēst kļūdainos ierakstus tviterī, Kongresā ierosināts likumprojekts, kas aizliegtu prezidentam dzēst tvītus un citus ierakstus sociālajos tīklos. Tramps regulāri dzēš tvītus, sevišķi tos, kuros pārrakstījies. Šis prezidenta paradums raisījis bažas par to, vai šādi netiek koriģēta Trampa administrācijas vēsture.

Ziemas Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā varētu piedalīties apmēram 35 vai 40 sportisti no Latvijas, taču konkrēts  skaits būs atkarīgs no kvalifikācijas sacensību rezultātiem, šodie norādīja Latvijas Olimpiskās komitejas  pārstāvji. Vairākās iepriekšējās Ziemas Olimpiskajās spēlēs no Latvijas piedalījās starp 50 un 60 sportistiem, taču nākamajā gadā gaidāmajā olimpiādē  nestartēs Latvijas hokeja izlase.

Avots:LETA