Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Pēc Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likuma pieņemšanas ārvalstnieku interese par savu jaunuzņēmumu dibināšanu Latvijā ir palielinājusies, atklāja Latvijas “Start-up” uzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētāja Jekaterina Novicka.

Asociācija pēdējā mēneša laikā saņēmusi daudzus jautājumus no ārvalstu jaunuzņēmumu dibinātājiem, kam radusies interese dibināt vai pārcelt savu jaunuzņēmumu uz Latviju.  Interesentu vidū ir ne tikai jaunuzņēmumu dibinātāji, bet arī starptautiski investori, kam tagad Latvija kļūst par interesantu vietu, kur ieguldīt.

Decembra vidū Lietuvas laikraksts “Lietuvos žinios” vēstīja, ka Lietuvas jaunuzņēmumi sākuši apsvērt pārcelšanos uz Latviju, jo nodokļu likme jaunuzņēmumu darbinieku algām pēc tam, kad Saeima atbalstīja nodokļu atvieglojumus šādiem uzņēmumiem, ir trīs reizes zemāka nekā Lietuvā.

 

Onkoloģijas jomas reformu sekmīgai turpināšanai Veselības ministrijai  nākamgad nepieciešami vēl 12,26 miljoni eiro, liecina ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums. VM norāda, ka Latvijas tautsaimniecība ik gadu zaudē vairāk nekā miljardu eiro priekšlaicīgas iedzīvotāju mirstības dēļ, savukārt valsts budžets tikai neiekasētajos darbaspēka nodokļos, neskaitot citus nodokļu veidus, zaudē vairāk nekā 431 miljonu eiro.

 

Pārceltais pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā februārī notiks Vācijas trasē Kēnigsē, šodien paziņojusi Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija.

Iepriekš pasaules čempionāta norise bija ieplānota Sočos, bet Krievija tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā. Pirms vairāk nekā nedēļas Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri paziņoja par planētas meistarsacīkšu boikotēšanu, ja tās notiks Krievijā, turklāt viņu viedoklim pievienojās tādas nācijas kā Dienvidkoreja, ASV, Lielbritānija un Austrija, tādēļ IBSF paziņoja par norises vietas pārcelšanu uz citurieni.

 

Avots:LETA