Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Finansiāli neaizsargāti jūtas 46% Latvijas iedzīvotāju, liecina “SEB bankas”  aptauja. Lietuvā tā jūtas 37%, bet Igaunijā – 27%. Aptauja visās trīs Baltijas  valstīs veikta ar mērķi noskaidrot, cik finansiāli aizsargāti jūtas iedzīvotāji. Visdrošāk jūtas Igaunijas iedzīvotāji – 45% respondentu atbildējuši, ka ir apmierināti ar pašreizējo finanšu situāciju, ņemot vērā ienākumus, izdevumus un parādsaistības. Lietuvā apmierinātību pauduši 24% aptaujāto, savukārt  Latvijā apmierināti  – vien 22% iedzīvotāju.

Saeimas Budžeta un finanšu  komisija vēl līdz šā gada beigām varētu iesniegt parlamentā likumprojektu, kas paredzētu noteikt vidējo izglītību par obligātu. Arī Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis uzskata, ka atteikšanās no vidējās izglītības kā obligātas bija kļūda, un tagad Latvija saskaras arī šī nepareizā lēmuma sekām. Viņš cer šīs valdības pilnvaru laikā nākt klājā ar priekšlikumiem, kas tiktu nodoti ekspertiem un nozares pārstāvjiem plašai apspriešanai.

Reaģējot uz iedzīvotāju lūgumiem, partija “Latvijas attīstībai” apņēmusies cīnīties pret Āgenskalna tirgus slēgšanu, kas paredzēta nākamā gada 1.janvārī. Tirgus darbinieki un  Āgenskalna iedzīvotāji sākuši vākt parakstus par tirgus saglabāšanu. Līdz šim savākti apmēram 800 paraksti. Taču, lai iegūtu atbalstu deputātu vidū – iedzīvotāji vērsušies ar lūgumu nodrošināt viņiem pārstāvniecību un atbalstu arī domē.

 Nākamgad, līdz ar izmaiņām maznodrošinātās personas statusa piešķiršanas kritērijos, šādu personu skaits Daugavpilī varētu pieaugt līdz pat 40%,  informēja Daugavpils pilsētas pašvaldībā. No nākamā gada Latvijā pieaugs minimālās darba algas apmērs. Patlaban par maznodrošinātu var tikt atzīta persona, kuras ienākumi nepārsniedz 304 eiro (uz vienu ģimenes locekli). Savukārt no jaunā gada šī summa būs jau 344 eiro. Patlaban Daugavpilī ir aptuveni 6000 maznodrošināto personu.