Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Latvijas Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs stingri nosoda uzbrukumu Londonā un  izsaka līdzjūtību visiem uzbrukumā Londonā pie parlamenta un uz Vestminsteras tilta cietušajiem un viņu piederīgajiem. Jau vēstīts, ka vakar sarīkotajā teroraktā, kuru policija raksturo kā “ar islāmismu saistītu terorismu”, tika nogalināti četri, bet ievainoti 40 cilvēku.Dažas stundas pēc terorakta pie Lielbritānijas parlamenta Londonā policija veikusi kratīšanu kādā Birmingemas mājā. Saistībā ar teroraktu aizturētas 7 personas.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nākamnedēļ plānotās vizītes laikā Gruzijā plāno stiprināt Latvijas un Gruzijas divpusējās attiecības, kā arī Gruzijas sadarbību ar Eiropas Savienību  un NATO. Prezidents kopā ar kundzi Ivetu Vējoni Gruzijā viesosies no 27. līdz 30.martam, kad Vējonim paredzēta divpusējā tikšanās ar Gruzijas prezidentu Giorgiju Margvelašvili un Gruzijas parlamenta priekšsēdētāju Irakli Kobahidzi.

Saeima šodien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, paredzot, ka jaunajām automašīnām līdz četru gadu vecumam tehnisko apskati varēs veikt ik pēc diviem gadiem.

Arī daudzbērnu ģimenes pirmās pakāpes augšupējiem radiniekiem – vecāka, audžuvecāka vai aizbildņa mātei vai tēvam – pienāksies nekustamā īpašuma nodokļa  atvieglojums, paredz Saeimā otrajā lasījumā atbalstītie grozījumi likumā par NĪN.

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, paredzot atvieglot zemes iegādes nosacījumus vietējiem lauksaimniekiem, kā arī neļaut ārzemniekiem pirkt zemi, ja viņi pastāvīgi neuzturas Latvijā. Likuma izmaiņas nepieciešamas, jo Eiropas Komisija  iebildusi pret lauksaimniecības zemes tirgus regulējumu, kāds tas pašlaik ir Latvijā. Lai izskaustu fiktīvus zemes pirkšanas un pārdošanas darījumus, deputāti noteica, ka pēc 2018.gada 1.janvāra zemes īpašumu reģistrēšana zemesgrāmatā notiks pēc pašvaldības komisijas atļaujas saņemšanas. Vēl paredzēts, ka  zemi turpmāk varēs iegādāties personas, kas ir spējīgas valsts valodā prezentēt zemes turpmāku izmantošanu lauksaimnieciskajā ražošanā un atbildēt uz pašvaldības komisijas locekļu jautājumiem.

Pieņemot lēmumu septembrī likvidēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju, tā  vasarā vairs nedrīkstēs uzņemt jaunus studentus. Kā liecina Izglītības un zinātnes ministrijas  sagatavotais rīkojuma projekts, ko valdībā plānots izskatīt 28.martā, RPIVA, pievienojot to Latvijas Universitātei, tiks likvidēta septembra beigās.

Latvijas Arhitektūras gada balvai šogad iesniegti kopumā 36 pieteikumi, tajā skaitā vairāki Latvijas arhitektu radīti darbi citās valstīs. Konkursam pieteikti un vērtēti divu veidu darbi: “Objekti” un “Procesi”, kas pēdējā gada laikā atstājuši paliekošu iespaidu uz arhitektūras nozari. Gada balvas nominanti tiks paziņoti aprīļa vidū.