Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Vakar Veselības inspekcijas  vadītāja Aija Mežsarga, kā arī viņas vietniece un inspekcijas Veselības aprūpes uzraudzības un kontroles departamenta vadītāja Iveta Šica saņēmušas vēstuli no Veselības ministrijas , kurā abām tiek piedāvāts mainīt amatu. Kā aģentūrai LETA pastāstīja Šica, viņu veselības ministre Anda Čakša rosina pārcelt Valsts sporta medicīnas centra direktora vietnieka fiziskās veselības aprūpes jautājumos amatā, savukārt Mežsargai piedāvāts Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra direktora vietnieces amats. Pēc Šicas domām, vēstulē nav skaidra pamatojuma viņas pārcelšanai. Patlaban no viņas un Mežsargas lūgts sniegt viedokli par rotāciju, tomēr Šica nav pārliecināta, ka tas tiks uzklausīts un ņemts vērā, turklāt viņa pieļauj, ka viedokļa izteikšana ir tikai formāla procedūra.

Satversmes aizsardzības biroja  Totalitārisma seku dokumentēšanas centrs pārbaudīs, vai pašvaldību vēlēšanām pieteiktie deputātu kandidāti nav bijuši Valsts drošības komitejas jeb “čekas” štata darbinieki.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, paredzot aizliegumu tirgot alu plastmasas pudelēs, kuru tilpums lielāks par vienu litru. Iecerēts, ka šādas izmaiņas stāsies spēkā tikai pēc vairākiem gadiem – no 2020.gada 1.septembra. Par šo likumprojektu galīgajā lasījumā vēl būs jālemj Saeimas sēdē.

Valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirs 34 000 eiro vairākām ministrijām,  atbalstot karadarbībā Ukrainā cietušās personas.  2014. gadā tika uzsākta Ukrainas krīzes laikā cietušo personu ārstēšana Latvijas ārstniecības iestādēs, kas tika turpināta arī 2015. un 2016. gadā. Šo gadu laikā valsts atbalsta programmas ietvaros Latvijā ārstējušies 26 Ukrainas karavīri.

Par zaļās farmācijas uzņēmuma SIA “Silvanols” valdes priekšsēdētāju  vakar iecelta “Silvanola” māteskompānijas “Olainfarm” lielākā akcionāra Valērija Maligina sieva Elīna Maligina.

Itālijas prokurors Karmelo Dzukaro  intervijā laikrakstam paziņojis, ka nevalstiskās organizācijas, kas iesaistītas nelegālo imigrantu glābšanā Vidusjūrā, darbojas slepenā saziņā ar cilvēku kontrabandistiem Lībijā. Migrantu glābšanā Vidusjūrā iesaistījušās dažādas nevalstiskās organizācijas, gan tādas labi pazīstamas organizācijas kā “Glābiet bērnus” un “Ārsti bez robežām” , gan nesen izveidojušās grupas, piemēram, Maltā bāzētā MOAS. Tās visas noliegušas, ka sadarbotos ar cilvēku kontrabandistiem, uzsverot, ka tie esot nepamatoti apmelojumi. “Mēs vēl nezinām vai un kā mēs varētu izmantot šos pierādījumus tiesā, bet mēs esam diezgan pārliecināti par to, ko sakām – telefonsarunas no Lībijas ar vairākām nevalstiskajām organizācijām, lampas, kas izgaismo ceļu līdz šo organizāciju kuģiem, kuģi, kas pēkšņi izslēdz savus raidītājus,” sacīja Dzukaro, piebilstot, ka tie ir pārbaudīti fakti. Dzukaro vada piecu prokuroru lielu komandu, kas pēta visus migrācijas krīzes tiesiskos aspektus, sākot no cilvēku kontrabandas un beidzot ar nelegālu nodarbināšanu.

Avots:LETA