Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Latvija atbalsta Donalda Tuska atkārtotu apstiprināšanu Eiropadomes prezidenta amatā, šodien Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē pavēstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Par Latvijas atbalstu Tuska kandidatūrai Eiropas Savienības prezidējošās valsts Maltas vadību informējis Ministru prezidents Māris Kučinskis. Latvija uzskata, ka viņš ir labi pildījis savus pienākumus un laikā, kad gaidāmas sarežģītas diskusijas par “Brexit” un ES nākotni, Eiropadomes prezidenta maiņa nebūtu labs signāls, skaidroja ārlietu ministrs.

Saistībā ar Norvēģijā aizturēto Latvijas zvejas kuģi Briselē varētu tikt apspriesta iespēja veidot atbalsta instrumentus, kuri varētu tikt pielietoti nozarei radušos zaudējumu ietekmes mazināšanai. Ņemot vērā faktu, ka radusies situācija nav saistāma ar kopējo zivsaimniecības politiku, bet ir sekas ES regulas izpildes un tajā paredzēto likumīgo tiesību traucējumam, Dūklavs aicināja Eiropas Komisiju nodrošināt ārkārtas finansiālo palīdzību Latvijas zvejas industrijai, lai atvieglotu finansiālo zaudējumu sekas, kas radušās kuģu dīkstāves un regulas ieviešanas neiespējamības dēļ.

Austrijas kanclers Kristiāns Kerns vēlas Eiropas Savienības subsīdiju samazināšanu valstīm, kas atsakās uzņemt patvēruma meklētājus, šodien ziņo Vācijas mediji. ES patvēruma meklētāju pārdales programmas ietvaros līdz šim migrantus atteikušās uzņemt četras valstis – Polija, Čehija, Slovākija un Ungārija.

Apvienoto Nāciju Organizācijas pārstāvji aicinājuši sievietes visās pasaules valstīs cīnīties par savām tiesībām. Paziņojums izskanēja starptautiskās sieviešu solidaritātes dienas priekšvakarā.  ANO pārstāve Lakšme Puri norādīja, ka sievietes pasaulē vidēji saņem par 23% mazāku darba algu, un atsevišķas zemēs šī atšķirība ir vēl lielāka. Tāpēc šā gada 8. marta vadmotīvs ir sievietes mainīgajā darba tirgū.

Starptautiskajā sieviešu dienā Amerikas Savienotajās Valstīs tiek rīkota plaša protesta akcija “Diena bez sievietes”. Tās organizatori aicina sievietes neiziet darbā, neiepirkties lielos veikalos vai arī izrādīt solidaritāti akcijas dalībniekiem, velkot sarkanas drēbes. Šīsdienas protesta akcijai gan netrūkst arī kritiķu.

Avots: LETA