Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējone 15. un 16. maijā oficiālā vizītē apmeklēs Poliju. Vizītes laikā Vējonis tiksies ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu, Polijas Seima priekšsēdētāju Mareku Tadeušu Kučiņski un Polijas Senāta priekšsēdētāju, maršalu Staņislavu Karčevski. Tikšanos laikā plānots pārrunāt drošības situāciju reģionā, tai skaitā NATO Varšavas samita lēmumu ieviešanas gaitu, Eiropas Savienības nākotni, “Brexit” un migrācijas jautājumus. Amatpersonas uzsvērs reģiona infrastruktūras attīstības nozīmi, īstenojot tādus starptautiskos projektus kā “Rail Baltica” un “Via Baltica”.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis rīt, 10.maijā dosies vizītē uz Lietuvu, lai kopā ar Lietuvas un Igaunijas aizsardzības ministriem, un ASV aizsardzības ministru Džeimsu Matisu pārrunātu sadarbību aizsardzības jomā. Matiss savā pirmajā oficiālajā vizītē Baltijas valstīs ar ministriem diskutēs par valstu aizsardzības spēju stiprināšanu, reģionālās drošības izaicinājumiem, kā arī ASV klātbūtni Baltijas reģionā.

Apmeklējot enerģētikas kompānijas “Alexela” plānotā sašķidrinātās dabasgāzes termināļa atrašanās vietu Paldisku ostā, Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass paziņoja, ka ir jāatrod ekonomiski izdevīgs un ilgtspējīgs risinājums, lai nodrošinātu gāzes piegādes Baltijas valstīm.
Ratass, kurš Paldiskus apmeklēja kopā ar Latvijas un Lietuvas kolēģiem Māri Kučinski un Sauļu Skverneli, teica, ka Baltijas valstu kopīgais mērķis ir garantēt dažādotu un drošu gāzes piegādi reģionā.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien atbalstīja izskatīšanai galīgajā lasījumā parlamentā virzīt otrreizējai caurlūkošanai nodotos grozījumus likumā par zemes privatizāciju lauku apvidos, kuros noteiktas augstākas valsts valodas zināšanas prasības ārzemniekiem, kuri pērk lauksaimniecības zemi Latvijā. Likumprojekts paredz, ka ārzemniekiem būs jāprot valsts valoda vismaz B līmeņa 2.pakāpē.

Šogad straujāk nekā citus gadus audzis oficiāli reģistrēto brīvo darba vietu skaits, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras dati. Salīdzinot šī gada martu ar pērnā gada tādu pašu laiku, oficiāli reģistrēto darba vietu skaits palielinājies nedaudz vairāk nekā par 1300, pārsniedzot septiņus tūkstošus. Tas nozīmē, ka, ekonomikai attīstoties straujāk, uzņēmējiem darbiniekus atrast kļūst arvien sarežģītāk.

Avots: LETA