Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja, kuras vadītie konservatīvie vakar notikušajās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās zaudējuši absolūto vairākumu, jau pēc dažām minūtēm pulksten 12 nāks klajā ar kādu paziņojumu. Cita starpā, izskanējušas runas par Mejas iespējamo atkāpšanos.

 

Tikmēr lielie zaudējumi, kurus vakar notikušajās Lielbritānijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās cietusi Skotu Nacionālā partija, varētu likt Skotijas premjerministrei  atmest ieceri par atkārtotu neatkarības referendumu un mainīt savu “Breksita” stratēģiju, atzinuši politikas eksperti.

 

No amata atkāpies Briseles mērs Ivans Majērs, reaģējot uz atklātībā nākušo informāciju, ka viņš saņēmis algu no bezpajumtnieku aprūpei domātas bezpeļņas organizācijas. Vēl vakar Beļģijas presē tika noliegrs, ka Majērs būtu darījis ko nelikumīgu.

 

Starptautiskais Valūtas fonds atzinīgi novērtējis Kipras panākto progresu kopš valsts dalības pārtraukšanas starptautiskajā glābšanas programmā, taču fonds aicina samazināt tā dēvēto slikto kredītu apjomu un turpināt īstenot reformas. Novērtējumā, kas publiskots 15 mēnešus pēc starptautiskās glābšanas programmas noslēgšanas, Valūtas Fonds norāda, ka Kipras banku sistēma kopumā atveseļojas, bet nodarbinātība un ekonomika palielinās.

 

Sestdien, 10.jūnijā, Latvijā ieradīsies pirmā Kanādas bruņoto spēku karavīru grupa vairāk nekā 100 cilvēku sastāvā, lai pildītu dienesta pienākumus daudznacionālajā kaujas grupā Ādažos. Ādažu bāzē jau pašlaik atrodas vairāk nekā 50 Kanādas karavīru, bet nākamās nedēļas laikā Latvijā ieradīsies visi Kanādas bruņoto spēku kontingenta karavīri.

 

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca meklē jaunu Sirds ķirurģijas centra vadītāju, jo iepriekšējais vadītājs Romans Lācis ir izteicis vēlmi palikt palikt klīnikā, taču vairāk strādāt konsultatīvajā darbā un ārstniecībā. Savukārt, lai nodrošinātu administratīvo funkciju veikšanu, tiek sludināts konkurss.

 

 

Avots:   LETA