Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Ēnu ekonomikas īpatsvars Latvijā pērn bija 20,3% no iekšzemes kopprodukta, kas ir par procentpunktu mazāk nekā 2015.gadā.
Būtiskākās ēnu ekonomikas komponentes ir neuzrādītie ienākumi, aplokšņu algas un neuzrādītie darbinieki.

 

KNAB priekšnieka amata pienākumu izpildītāja Ilze Jurča norāda, ka pētījuma “Ēnu ekonomika Baltijas valstīs” rezultāti Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam  nav komplimentējoši, uzsverot, ka atbilstoši pētījuma rezultātiem joprojām daudz tiek maksāts kukuļos.

 

Bet VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule norāda, ka vidējais finanšu noziedznieks ir labi izglītots, situēts un ar sakariem Valsts ieņēmumu dienestā, kredītiestādēs un tiesībsargājošajās iestādēs.
Izmantojot VID pieejamos datus, dienests ir centies izprast un identificēt, kas ir tie cilvēki, kuri iesaistās ēnu ekonomikā.

 

 

Pilsoņiem, kuriem nav pase, bet ir identifikācijas karte jeb personas apliecība, būs jāizņem personalizēta vēlētāju apliecība, lai varētu piedalīties nākamā gada Saeimas vēlēšanās, paredzēts likumprojektos, ko Saeimas atbildīgā komisija šodien nolēma virzīt izskatīšanai parlamentā.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē prognozē, ka nākamo Saeimas vēlēšanu laikā, apmēram 60 000 pilsoņu nebūs pases, bet būs identifikācijas karte.

 

Lielbritānijā opozīcijā esošajiem leiboristiem draud vēsturiska šķelšanās, jo apmēram 100 partiju parlamentā pārstāvošie likumdevēji gatavojas veidot atsevišķu frakciju, cenšoties panākt leiboristu līdera Džeremija Korbina atkāpšanos no partijas līdera amata.
Korbina pārstāvis gan šo informāciju nosaucis par “muļķīgu teoriju avīzes un anonīma avota stāstu, lai novērstu uzmanību no leiboristu politikas”.
Sabiedriskās domas aptaujas rezultāti liecina, ka premjerministres Terēzas Mejas vadītā Konservatīvo partija pirms parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām sasniegusi rekordlielu pārsvaru pār leiboristiem, kad 8.jūnijā par konservatīvajiem gatavojas balsot 49% britu, kamēr leiboristi var cerēt vien uz 27%-iem balsu.

 

 

Avots: LETA