Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Francijas atklātā tenisa čempione Jeļena Ostapenko jaunākajā pasaules rangā, kas publicēts šodien, pakāpusies uz rekordaugsto 12.vietu. Pirms divām nedēļām, kad sākās Francijas atklātais čempionāts Ostapenko bija 47.vietā. Jeļenas Ostapenko uzvara Francijas atklātajā čempionātā kļuvusi par vienu no lielākajiem sasniegumiem Latvijas sporta vēsturē.

 

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis informē, ka valdībā lems par naudas balvas piešķiršanu tenisistei. Pagaidām gan summa netiek minēta, tomēr salīdzinot ar naudas balvu ko sportiste saņems par uzvaru Francijas atklātajā čempionātā, tā būšot neliela, atzīstot, ka svarīgs ir pats fakts, ka valsts novērtē savus sportistus. Finansējums Ostapenko prēmēšanai tiks prasīts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

 

Jeļena Ostapenko jau šovakar atgriezīsies Latvijā ar avioreisu no Parīzes. Plānotais ierašanās laiks plkst. 22.15. Latvijas Tenisa savienība aicina visus, kuriem ir tāda iespēja, sagaidīt Latvijas sportisti lidostā.

 

Ja Liepājas mērs Uldis Sesks pieņems lēmumu piedalīties 13.Saeimas vēlēšanās, politiķis varētu ieņemt kādu no vietām Zaļo un zemnieku savienības saraksta augšgalā Kurzemes vēlēšanu apgabalā, informē ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, norādot, ka par konkrētu kārtas numuru patlaban ir priekšlaicīgi runāt. 13.Saeimas vēlēšanas notiks nākamā gada rudenī.

 

Turpinot darbu pie veselības nozares reformām ar mērķi uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, Veselības ministrija nākamgad, cita starpām,  plāno gandrīz uz pusi samazināt rindas uz ambulatorajiem pakalpojumiem.

 

Valsts policija šogad reģistrējusi 226 satiksmes negadījumus, kuros ir notikusi sadursme ar dzīvniekiem, kamēr pērn gada piecos mēnešos reģistrēti 144 šādi negadījumi. Tas nozīmē, ka šogad šādu negadījumu skaits ir teju divreiz lielāks.

 

Francijas parlamenta vēlēšanu pirmajā kārtā pārliecinoši uzvarējusi prezidenta Emanuela Makrona partija, liecina sākotnējie vēlēšanu rezultāti. Otrajā vietā ierindojas konservatīvā Republikāņu partija, bet trešajā – Nacionālā fronte. Makrona vadītā “Republika – uz priekšu!” un tās partnere Demokrātiskā kustība ieguvusi 32,3% balsu. Eksperti prognozē, ka vēlēšanu otrajā kārtā 18.jūnijā Makrons ar sabiedrotajiem iegūs  vairāk nekā 445-as deputātu vietas no 577 un absolūtais balsu vairākums parlamentā jaunievēlētajam prezidentam ļaus īstenot priekšvēlēšanu solījumus, tostarp veicināt valsts ekonomisko attīstību.

 

Avots:   LETA