Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Lai atlīdzinātu Latvijas ebreju kopienai par holokausta un komunistiskā totalitārā režīma laikā nelikumīgi atsavināto nekustamo īpašumu, partija “Attīstībai/Par!” rosina izmaksāt kompensāciju 40 miljonu eiro apmērā. Politiskā spēka piedāvājums paredz šo summu izmaksāt pa daļām desmit gadu laikā, sākot no 2021.gada un pabeidzot 2030.gadā, liecina ierosinājums, kas iesniegts apspriešanai koalīcijas partneriem. Atlīdzinājums tiktu izmaksāts Latvijas ebreju kopienas restitūcijas fondam.

 

Vakar vakarā vēja gāztie koki un lietus nopostījuši baskāju taku un lielformāta fotogrāfijas pie Valguma ezera Engures novadā. Tāpat teritorijā ar saknēm izgāztas vai nolauztas apmēram 40 lielas priedes, egles, oši. Saistībā ar negaisa radītajiem postījumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aizvadītajā diennaktī saņēmis vairāk nekā 50 izsaukumus, turklāt dzēsti arī ugunsgrēki, kurus, visticamāk, izraisījuši zibens spērieni. Visvairāk ar negaisa postījumiem saistīto izsaukumu – 19 –  saņemti Tukumā un Tukuma novadā.

 

Ja Rīgā nonāks līdz ārkārtas vēlēšanām, tad līdzšinējie “Saskaņas” koalīcijas partneri “Gods kalpot Rīgai” tajās startēs ar atsevišķu sarakstu, nevis vienotā sarakstā, kā tas noticis iepriekš, informē Rīgas mērs Dainis Turlais, norādot, ka “Saskaņa” jau iepriekš uzsvērusi, ka startēs atsevišķi, un arī “Gods kalpot Rīgai” var startēt paši.

 

Politiķiem nebūtu jāiejaucas tiesībsargājošo iestāžu darbā, komentējot iekšlietu ministra Sanda Ģirģena izteikumus par tiesībsargu iespējamām provokācijām pret viņa ģimeni, sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Kariņš uzsver, ka pilnībā uzticas Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm, norādot, ka policija, viņaprāt, strādā labi, turklāt tajā tiekot plānoti uzlabojumi, ar kuriem vakar iepazīstināta valdība.

 

Lemjot par izmaiņām nekustamo īpašumu kadastra vērtībās un tām sekjošajām izmaiņām nekustamā īpašuma nodokļa maksājumos, tiks sekots līdzi, lai iedzīvotāji nepiedzīvotu dramatisku nodokļu maksājumu pieaugumu, sola valdības vadītājs Krišjānis Kariņš. Pēc premjera vārdiem, paralēli tiek vērtēta arī ideja par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim, taču nekādus solījumus šajā jautājumā premjers nedod, jo vēl ir jāveic detalizēti aprēķini.

 

Pēc divu gadu pārtraukuma Zemkopības ministrija atkārtoti virza grozījumus Ministru kabineta noteikumos par koku ciršanu mežā. Tie citstarp paredz samazināt pieļaujamo koku ciršanas caurmēru jeb ļauj Latvijas mežos cirst jaunākus un tievākus kokus. Vides organizācijas aicina virzību apturēt un rosina veidot darba grupu, lai atsāktu diskusiju par riskiem dabai.

 

Valdības darba vērtējums, lai arī joprojām negatīvs, maijā sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni, liecina pētījumu aģentūras SKDS rezultāti šī gada maijā. Lai arī vairākums iedzīvotāju ar Ministru kabineta darbu aizvien ir neapmierināti, valdības darba vērtējuma indekss sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni – mīnus 25 punktus.Vēsturiski zemākais valdības darba vērtējums fiksēts ekonomiskās krīzes laikā, kad valdību vadīja Ivars Godmanis. Tolaik vērtējuma indekss sasniedza mīnus 77 punktus.

 

Ceļu satiksmes drošības direkcija ir sākusi kārtējo saulgriežu akciju, lai mēģinātu panākt, ka mazāk iedzīvotāju pie automašīnas stūres sēžas reibumā. CSDD pasūtītais pētījums liecinot, ka gandrīz trešdaļa – 32% – šoferu ir vadījuši auto, nepārliecinoties, vai ir pietiekami izgulēts reibums. Kā biežākie aizbildinājumi šādai rīcībai tiekot minēti – ārkārtas gadījums, laba pašsajūta, lai gan gulētas tikai pāris stundas, vai arī neesot bijis cita veida, kā tikt līdz mājām.

 

 

Latvijas spēcīgākas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka vakar Varšavā ar uzvaru sāka Pasaules tūres četru zvaigžņu posma kvalifikāciju un pietuvojās dalībai pamatsacensībās pēc tam, kad Latvijas volejbolistu pāris ar 2:0  uzvarēja mājinieces polietes.

 

Avots:   LETA