Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Visu četru Rīgas domē iekļuvušo tā dēvēto “latvisko sarakstu” pārstāvji vienojušies galvaspilsētas domes opozīcijā strādāt kopā, apstiprina Latvijas Reģionu apvienības, nacionālās apvienības, Jaunās konservatīvās partijas un “Vienotības” pāsrtāvji.

 

Jaunais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Jēkabs Straume iepazīsies ar iemesliem, kādēļ ir slēgta tā dēvētā „oligarhu lieta”, to Straume šorīt apliecināja LTV raidījumā „Rīta Panorāma”. Ziņa par to, ka KNAB ir pārtraucis „oligarhu lietu”, klajā nāca 22.februārī. Jēkabs Straume amatā stājās vakar, 16.jūnijā, kad viņu amatā apstiprināja Saeima.

 

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass, vakar Berlīnē tiekoties ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, izteicis Vācijai pateicību par tās ieguldījumu Baltijas reģiona drošībā un migrācijas krīzes risināšanā Eiropā. Sarunā, kas bija veltīta gaidāmajai Igaunijas prezidentūrai Eiropas Savienībā, skarti arī iekšējā tirgus regulēšanas jautājumi, sociālās jomas problēmas, klimata un enerģētikas politika. Kā uzsvēris Ratass, droša un veiksmīga Eiropa ir abu valstu interesēs.

 

ASV prezidents Donalds Tramps šodien paziņos par stingrākiem noteikumiem tūrisma braucienos uz Kubu, tā  vēršoties pret bijušā prezidenta Baraka Obamas politiku izbeigt desmitiem gadu ilgo Kubas izolāciju, ar kuru ASV neizdevās panākt Fidela Kastro un Raula Kastro režīma krišanu. Šāda stingrāka nostāja var samazināt amerikāņu tūristu pieplūdumu Kubā, kur bija sākuši ierasties īsos Havanas apmeklējumos.

 

Austrālija izsludina pirmo nacionāla mēroga šaujamieroču amnestiju kopš 1996.gada, ko noteica bažas par terorismu un nelegālu ieroču ieplūšanu valstī. Federālā valdība uzskata, ka ielās ir 260 000 nelegālu ieroču, un ar amnestiju vēlas mazināt ekstrēmistu uzbrukumu draudus.

 

Šodien vasaras brīvlaikā oficiāli dosies arī 12.klašu skolēni, noslēdzoties valsts pārbaudījumu sesijai. Pirms tam trīs mēnešu ilgās brīvdienās jau devās 1.-9. un 10.-11.klašu skolēni. Sertifikātus par nokārtotiem eksāmeniem 12.klašu absolventi saņems 29.jūnijā.

 

Plānojot brīvdienu braucienus, autovadītājiem Latvijā jārēķinās ar ceļu būvdarbiem un militārās tehnikas kustību, kas var apgrūtināt pārējā transporta kustību. Uzņēmums “Latvijas valsts ceļi” aicina autovadītājus rēķināties ar papildu ceļā pavadīto laiku. Remontdarbi pašlaik notiek 67 valsts autoceļu posmos.

 

Avots:   LETA