Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Nav šaubu, ka militāri uzbrukumi Latvijai nebūs, bet ir lielas bažas par mūsu spējām noturēties pret hibrīdapdraudējumu, šīs bažas gan tikšot kliedētas, šodien Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņš uzsvēra, ka  jāpateicas cilvēkiem no pilsoniskās sabiedrības, kas atklāj tā dēvētos nepatieso un melu ziņu portālus.

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs saņēmis apliecinājumu no ASV jaunievēlētā prezidenta Donalda Trampa nacionālās drošības padomnieka Maikla Flinna, ka ASV  ar Lietuvu saglabās spēcīgas ekonomikas un aizsardzības saites.  Linkevičs šodien žurnālistiem pastāstīja, ka Flinns telefona sarunā viņam apliecinājis, ka “ASV attiecības ar Lietuvu tirdzniecības, ekonomikas un drošības jomās paliks tikpat spēcīgas, kādas ir pašlaik”.

Valsts ieņēmumu dienests  šodien atjaunojis Elektroniskās deklarēšanas sistēmas  un citu informācijas sistēmu darbību. Kā ziņots, vakar veicot VID informācijas sistēmu modernizācijas pasākumus, lietotājiem vairākas VID informācijas sistēmas kļuva nepieejamas. Ņemot vērā vairāk nekā diennakti ilgušo EDS un citu VID informācijas sistēmu nepieejamību, visas tās deklarācijas un dokumenti, kuru iesniegšanas termiņš bija 15.decembris, nodokļu maksātāji varēs iesniegt tiklīdz VID informatīvo sistēmu darbība tiks atjaunota. Atbildība par termiņa kavēšanu netiks piemērota.

Vides aizsardzības iestādes šodien Pekinā izsludinājušas šogad pirmo augstākās pakāpes trauksmi pār ārkārtīgi bīstamu smoga līmeni virs Ķīnas galvaspilsētas. “Sarkanā” trauksme nozīmē to, ka no piektdienas vakara līdz trešdienai pilsētā būs ievērojami satiksmes ierobežojumi. Rūpnīcām liks samazināt ražošanu vai arī to apturēt pavisam, kā arī tiks slēgti būvlaukumi. Bērnudārziem un sākumskolām dotas norādes atcelt nodarbības, lai bērni varētu palikt mājās.

Rīgas dome izsludinājusi skatlogu, ēku fasāžu un priekšlaukumu noformējuma konkursu “Ziemassvētki 2016. Konkursā var piedalīties fiziskas un juridiskas personas, kā arī valsts un pašvaldības iestādes, lai veicinātu Ziemassvētku laikam atbilstošas noskaņas radīšanu pilsētvidē.

Avots: LETA