Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Par Jūrmalas mēru šodien atkal ir ievēlēts Gatis Truksnis, vēsta Latvijas Radio. Balsojumā uz mēra amatu Truksnim konkurenci radīja cita jaunievēlētā Jūrmalas domes deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla. Truksni atbalstīja deviņi Jūrmalas domes deputāti, savukārt Le Gallu – seši.

Valsts policija  sākusi kriminālprocesu par ugunsgrēku nelegālajā izgāztuvē Jūrmalā. Ņemot vērā, ka šobrīd darbu turpina ugunsdzēsēji, notikuma vietas apskati policija nevar veikt, taču izmeklēšanā skaidros, vai ir noticis noziedzīgs nodarījums, proti, ļaunprātīga dedzināšana. Konkrētas versijas policija šobrīd nemin, taču norāda, ka izmeklēšanas laikā lems par konkrētu notikušā kvalifikāciju.

Saistībā ar Līgo svētkiem un Jāņu dienu laika posmā no ceturtdienas līdz svētdienai gaidāmas izmaiņas aptuveni 500 reģionālo autobusu maršrutu, tādēļ iedzīvotāji aicināti plānot savu braucienu savlaicīgi. Daļā maršrutu tiks atklāti papildu reisi vai, tieši otrādi, samazināts reisu skaits. Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti plānot savu braucienu un iegādāties biļetes savlaicīgi, jo pirmssvētku laikā atsevišķos maršrutos ir vērojams būtisks pasažieru skaita pieaugums.

Eiropas Savienība šodien izlēmusi pagarināt sankcijas pret Krieviju, kas tika ieviestas reaģējot uz Maskavas iebrukumu Ukrainā un tai piederošās Krimas pussalas aneksiju. ES dalībvalstu ārlietu ministru izplatītajā paziņojumā uzsvērts, ka bloks neatkāpjas no Krimas aneksijas neatzīšanas politikas. 2014.gadā ieviestās sankcijas, kas jāievēro visiem ES pilsoņiem un uzņēmumiem, pagarinātas uz gadu un būs spēkā vismaz līdz 2018.gada 23.jūnijam.

Uzbrukumam, kas šonakt notika pie vienas no Londonas mošejām, ir visas terorakta pazīmes, pirmdien paziņojusi policija. Uzbrukumā dzīvību zaudēja vismaz viens cilvēks, bet desmit guvuši ievainojumus. Mikroautobusa vadītājs ir aizturēts.

Vairāk nekā 1500 ugunsdzēsēju Portugālē šodien turpina cīņu ar mežu ugunsgrēkiem, kas laupījuši 62 cilvēku dzīvību, un gaida ierodamies ārvalstu palīdzību. Eiropas Savienības sadarbības ietvaros Portugālei palīdzību sniedz Spānija, Francija un Itālija. Uz Portugāli jau nosūtītas ugunsdzēsēju lidmašīnas un pirmdien tiks nosūtīti papildspēki. Pieminot ugunsgrēkos bojāgājušos, Portugālē izsludinātas trīs dienu sēras.

Avots: LETA