Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Oficiālā vizītē Latvijā no 28.marta līdz 29.martam uzturēsies Slovēnijas Nacionālās asamblejas prezidents Milans Brglezs un viņa vadītā delegācija. Brglezs viesosies Saeimas namā, kur tiksies ar parlamenta priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, lai pārrunātu abu valstu sadarbību un aktuālos starptautiskos jautājumus.

Šogad Advokatūras dienās teju 170 zvērināti advokāti snieguši aptuveni 2000 bezmaksas konsultācijas, liecina Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas apkopotā informācija. Iedzīvotāji visbiežāk vērsušies jautājumos, kas saistīti ar ģimenes un bērnu tiesībām, nekustamo īpašumu, mantojumu, parādsaistībām, kā arī krimināltiesībām, darba tiesiskajām attiecībām un citiem strīdiem.

Politisko konsultāciju firma, kas pērnā gada rudenī ieguva slavu, palīdzot panākt Donalda Trampa ievēlēšanu ASV prezidenta amatā, savulaik izmēģinājusi spēkus arī Latvijā, piemēram, 2010.gadā konsultējot par oligarhiem dēvētos Aināru Šleseru un Andri Šķēli, kuri toreiz pēdējo reizi iekļuva Saeimā, tomēr necilo rezultātu dēļ pie varas netika.

Izstājoties no Eiropas Savienības, Lielbritānijai vajadzēs maksāt apmēram 50 miljardus sterliņu mārciņu, paziņojis Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers. Lai arī nav nekādas vēlmes “sodīt” Lielbritāniju par izstāšanos no bloka, ES ir jānovērš citu valstu iespējamā sekošana Londonas piemēram, viņš uzsvēra intervijā britu sabiedriskajai raidorganizācijai BBC. Lielbritānijas izstāšanās “rēķina” apmērs būs viens no gaidāmo sarunu pirmajiem un smagākajiem jautājumiem. Britu ministri jau ir pauduši savas šaubas, vai Londonai vajadzētu maksāt tik lielu summu.

Pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts” karojošā starptautiskā koalīcija tuvākajās dienās gatavojas sākt galīgo uzbrukumu Rakai, kas ir džihādistu galvenais bastions Sīrijā, šodien paziņojis Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns. Raka, kas ir “Islāma valsts” pašpasludinātā galvaspilsēta, kopā ar Irākas pilsētu Mosulu ir džihādistu galvenie atlikušie bastioni.

Avots: LETA