Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina nevilcināties ar nodokļu reformas pieņemšanu.  Valsts prezidents atzinīgi novērtēja to, ka reformas izstrādē kopā ar valdību ir piedalījušies sociālie partneri, uzņēmēju organizācijas un eksperti, radot priekšnoteikumus tam, lai reforma dotu pēc iespējas labākus rezultātus. Nākamnedēļ nodokļu reformu paredzēts izskatīt Ministru kabineta sēdē. Vējonis uzsver, ka nodokļu reforma ir nepieciešama, lai veicinātu ekonomisko aktivitāti, radot labvēlīgus apstākļus uzņēmējdarbības attīstībai un tādējādi nodrošinot lielākus ienākumus valsts budžetā.

Gāzesvada “Nord Stream 2” projekts destabilizētu situāciju Ukrainā un visā reģionā, žurnālistiem sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš. Viņš norādīja, ka Eiropas Parlaments visu laiku uztur politisku spiedienu gan publiskajā telpā, gan vēršoties pie atbildīgajiem Eiropas komisāriem. Parlamenta vairākums uzskata, ka “Nord Stream 2” ir pretrunā ar Eiropas enerģētikas mērķiem un  Eiropas Enerģētikas savienību. Pēc viņa teiktā, Eiropas Komisijai būtu iespējas šo projektu apturēt, taču patlaban komisijā ir atšķirība starp politisko analīzi un juridisko redzējumu, kurus izstrādā dažādi cilvēki. Patlaban Eiropas Komisija kavējas ar oficiāliem secinājumiem par šo projektu.

82% vecāku uzskata, ka pašvaldības līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem nav pietiekams, liecina biedrības «Vecāki par izglītību» un Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības kopīgi veiktā vecāku aptauja, kas tapusi ar portāla «Māmiņu klubs» atbalstu. Turklāt, 68% vecāku atzīst, ka privāto bērnudārzu izvēlējušies, jo nav pieticis vietas pašvaldības bērnudārzā.

Turcijas varasiestādes aizdomās par saistību ar ASV dzīvojošo islāma garīdznieku Fetullu Gilenu naktī apcietinājušas 800 cilvēku. Tā pēdējos mēnešos ir viena no lielākajām šāda veida operācijām. Tajā notikusi vēršanās pret Turcijas policiju. Kopumā izdoti 1000 cilvēku apcietināšanas orderi.

Pret konservatīvo ASV telekanālu “Fox News” iesniegta jauna prasība par rasu diskrimināciju. Telekanāla darbība prasībā salīdzināta ar plantāciju stila vadību, nevis mūsdienīgu darba vidi. Ņujorkas Augstākajā tiesā iesniegtajā prasībā astoņi bijušie un esošie “Fox News” darbinieki pievienojušies trīs citiem bijušajiem kanāla darbiniekiem viņu apsūdzībās pret šobrīd jau no darba atlaisto “Fox News” finanšu vadītāju Džuditu Sleiteri.

Avots: LETA