Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Latvijā šogad aprīlī salīdzinājumā ar martu patēriņa cenas pieauga par 0,4%, bet gada laikā – šogad aprīlī salīdzinājumā ar 2016.gada aprīli – inflācija saglabājās 3,4% apmērā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Eiropas Komisijas  jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts  šogad pieaugs par 3,2%, mūsu valstij paredzot straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū. Šodien publiskotajās prognozēs EK sagaida, ka Latvijas ekonomikas izaugsmes temps nākamgad paātrināsies līdz 3,5%.

Saeima šodien pretēji atbildīgās komisijas lēmumam tomēr atbalstīja aizliegumu cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus. Ar iniciatīvu aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirka izrādēs 2015.gadā pēc sarunām ar dzīvnieku aizsardzības biedrībām klajā nāca Pārtikas un veterinārais dienests.  Daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkā jau ir aizliegta.  Saeimai šis likumprojekts būs jāskata vēl trešajā lasījumā.

Šobrīd nav pamata uzskatīt, ka Satversmes aizsardzības biroja  direktora Jāņa Maizīša apzagšana saistīta ar viņa dienesta pienākumiem, šodien Latvijas radio raidījumā “Krustpunktā” apliecināja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Policijas rīcībā nav informācija, ka noziegums izdarīts apzināti pret konkrēto personu un noziedznieks zinājis, ka konkrētajā dzīvoklī mitinājies SAB direktors, norādīja Ķuzis un atgādināja, ka šādas zādzības nav retums un notiek katru dienu. Jau ziņots, ka Maizīša īrētajā dzīvoklī Rīgā šonedēļ notikusi ielaušanās un zagļi nozaguši datoru, kurā neesot atradusies klasificēta informācija. Maizītim ticis nozagts viņa privātais dators un paņemti vēl pāris nebūtiski priekšmeti.

Sabiedrības integrācija Latvijā līdz šim nav devusi gaidītos rezultātus, jo jautājuma risināšanai veidotas dažādas programmas, bet nav bijusi vienota kompleksa pieeja, ar vienotu finansējumu, Otrajā Humanitāro zinātņu akadēmiskajā forumā šodien sacīja Baltijas Stratēģisko pētījumu centra direktors Tālavs Jundzis. Viņš norādīja, ka Integrācijas un sabiedrības vienotības jautājumi ir viena no prioritātēm, uz kuras nepieciešams balstīt Latvijas drošību.

 Ja gaisa temperatūra būs atbilstoša šī brīža laika prognozei un sasniegs vidēji 8-10 grādus diennaktī,  “Rīgas namu pārvaldnieks”  apsaimniekotajās mājās apkure automātiski atslēgsies tuvāko nedēļu laikā, informēja uzņēmumā. Apkure  dzīvojamām mājām tiks nodrošināta līdz brīdim, kad iestāsies vienmērīgi silts laiks un māju automatizētās siltumsistēmas pakāpeniski atslēgsies.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta  mediķi aicina gaidāmā “Lattelecom” Rīgas maratona dalībniekus izvērtēt savas spējas, spēku un veselību iecerētās distances veikšanai.  Savukārt,  skriešanas laikā sajūtot diskomfortu, nekavējoties pārtraukt skriešanu un vērsies pie mediķiem pēc palīdzības. Turklāt, ja trases malā esoši veselības uzraugi iesaka pārtraukt skriešanu, jāklausa ieteikumam.

Avots:LETA