Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien nodeva Saeimai otrreizējai caurlūkošanai pretrunīgos grozījumus Kredītiestāžu likumā, jo to pieņemšanas process rada bažas par atsevišķu normu patieso mērķi, nepieciešamību un samērīgumu.  Saeima  ar opozīcijas atbalstu jūnijā galīgajā lasījumā pieņēma strīdīgos grozījumus Kredītiestāžu likumā, kas nosaka ierobežojumus kļūt par maksātnespējīgas bankas administratoru.

Lielākas pensiju indeksācijas noteikšanai cilvēkiem ar ilgu darba stāžu nākamgad valsts speciālajā budžetā  nepieciešami papildus  3,2 miljoni eiro ,  2019 . gadā  jau 16,1 miljons eiro, informē Labklājības ministrijā. Saeimas Sociālo un darba lietu komisija  nolēma virzīt izskatīšanai parlamentā likumprojektu par lielāku pensiju indeksāciju cilvēkiem ar ilgu darba stāžu.

Līdz šā gada 14.jūnijam Centrālajā finanšu un līgumu aģentūra  apstiprinājusi Eiropas Savienības  fondu līdzfinansētus projektus par gandrīz 2,3 miljardiem eiro, kas ir 52% no 4,4 miljardu Latvijai pieejamā ES fondu finansējuma.  Kā viens no lielākajiem projektiem, par kura īstenošanu nesen noslēgts līgums, ir Daugavas stadiona rekonstrukcija Rīgā.

No amata pienākumu pildīšanas atstādinātās Valsts ieņēmumu dienesta  Finanšu policijas pārvaldes  amatpersonas Kristīne un Maksims Bogdanovi piekrituši turpināt darbu VID piedāvātajās  amata vietās. Maksims Bogdanovs turpmāk būs Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes 1.piedziņas daļas 3.nodaļas galvenais nodokļu inspektors, bet Kristīne Bogdanova būs Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes Tiesību aktu daļas galvenā juriste . Abi Bogdanovi saglabā iepriekšējās darba algas. Bogdanovi atzīti par aizdomās turētajiem kriminālprocesā par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu.

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” saņēmusi piekto no 20 pasūtītajām Kanādas ražotāja “Bombardier” CS300 lidmašīnām. Paredzēts, ka līdz gada beigām lidsabiedrības flotē būs astoņi CS300 gaisa kuģi. Savukārt atlikušās lidmašīnas plānots saņemt līdz 2019.gada beigām.

NATO šobrīd jāstājas pretī vairākiem izaicinājumiem, tostarp draudiem no Krievijas un terorisma, šodien notiekošajā diskusijā “NATO – no Varšavas līdz Briselei. Alianses nākotne un NATO pastiprinātā klātbūtne Baltijā un Polijā” secināja eksperti. Krievija ir un vienmēr būs NATO kaimiņš, tādēļ svarīgi atrast veidus, kā sadarboties un uzlabot attiecības, spriests diskusijā. Eksperti uzskata, ka nav pazīmju, ka Krievija tuvākajā laikā varētu mainīt savu politiku, vēl vairāk, situāciju tuvākajā laikā varētu saspīlēt arī “Zapad” mācības un gaidāmās prezidenta vēlēšanas Krievijā.

Lai piedalītos NATO daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupas sagaidīšanas ceremonijā, Latviju pirmdien, 19.jūnijā, apmeklēs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, liecina alianses preses paziņojums. Tāpat Stoltenbergs plāno tikties ar premjerministru Māri Kučinski (ZZS), Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andreju Pildegoviču, aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (ZZS) un Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK).

Līdz oktobrim plāno rast finansējumu Augšdaugavas un tās loku unikalitātes izvērtēšanas pētījumam, lai pamatotu to iekļaušanu UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Idejas realizācijai ir nepieciešams pamatojošs pētījums. Augšdaugava ir aizsargājamo ainavu apvidus Latgalē, Daugavpils un Krāslavas novados un ir iekļauta Eiropas projekta “Natura 2000” aizsargājamo ainavu apvidu sarakstā.

Avots :LETA