Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

. Latvijas Universitāte (LU) atbilstoši Trauksmes celšanas likumam saņēmusi trauksmes cēlāja ziņojumu par universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāna, profesora Gundara Bērziņa promocijas darba atbilstību akadēmiskās ētikas un kvalitātes kritērijiem.
Universitāte šo gadījumu nodevusi izvērtēšanai neatkarīgām koleģiālām institūcijām, un pēc to atzinumu saņemšanas lems par turpmāko rīcību.
Bērziņš ziņojuma saņemšanu saista ar gaidāmajām LU rektora vēlēšanām.
Viņš piebilda, ka ir pārliecināts par savu taisnību, tāpēc ir gandarīts, ka jautājums nodots kompetentiem ekspertiem.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja šodien atbalstīja ieceri divas Rīgas ielas nodēvēt sabiedrisko darbinieku un valstsvīru, latgaliešu Franča Trasuna un Jezupa Rancāna vārdā.
Trasuna vārdā plānots pārdēvēt Nīcgales ielas posmu no Vietalvas un Sesku ielas krustojuma līdz Piedrujas ielai.
Savukārt Rancāna vārdā tiks nosaukta iela, kas no Maskavas ielas iet gar Ķengaraga dīķi, un kurai līdz šim nosaukuma nebija.
Šādu lēmumu pašvaldība pieņēmusi, lai godinātu abu valstsvīru nopelnus Latvijas valsts veidošanā.

Meža ugunsgrēka Kandavas pagastā dzēšana patlaban nav iespējama kara laika lādiņu sprāgšanas dēļ.
Ugunsgrēka izcelsmes vietā ir norobežoti ceļi un degšanas platība ir apmēram astoņi līdz deviņi hektāri. Kamēr lādiņi nebeigs sprāgt, dzēšanas darbi neesot iespējami. Talkā piesaistīti arī Nacionālie bruņotie spēki.
Lai arī ugunsgrēks patlaban ir lokalizēts, ir pāragri prognozēt, kad tas tiks nodzēsts.
Meža ugunsgrēka Olaines novadā dzēšanas darbi joprojām turpinās un tā kopējā degšanas platība ir apmēram 58 hektāri. Meža un kūdras ugunsgrēka dzēšanai tiek izmantots arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters. Pašlaik ugunsgrēka lokalizēšanas darbus veic arī vairāki citi specializētie transportlīdzekļi.

ASV un Eiropā valda nemiers par Ķīnas tiešajām investīcijām, liecina Vācijas ekonomikas izpētes institūta “Ifo” veikta aptauja.
Negatīva attieksme pret investīcijām no Ķīnas bija nepilnās trīs ceturtdaļās no 81 valsts, kuru pārstāvji piedalījās aptaujā. Analītiķi kā galveno iemeslu šādai attieksmei nosauca tehnoloģiju aizplūšanu un bažas par Ķīnas valdības ietekmi.
“Ifo” Pasaules ekonomikas aptauja tiek veikta reizi ceturksnī, apkopojot akadēmisko aprindu pārstāvju, banku ekonomistu un citu ekspertu viedokļus.

Avots:LETA