Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, paredzot atteikties no ieceres par minimālo sociālo iemaksu ieviešanu 2017.gadā.

 

Atsakoties no šīs ieceres, Saeima šodien lēma palielināt mikrouzņēmumu nodokļa  likmi līdz  15%, tomēr uzņēmumiem ar apgrozījumu līdz 7000 eiro gadā tiks piemērota 12% MUN likme. Šāds izņēmums darbosies tikai 2017.gadā. Paredzēts, ka no 2017.gada 70,4% no MUN ieņēmumiem tiks novirzīti valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kontā.

 

No nākamā gada onkoloģisko pacientu ārstēšanas taktika būs jāizstrādā ne vēlāk kā mēnesi pēc pirmās speciālista konsultācijas, paredz šodien valdībā apstiprinātie grozījumi. Valdība  arī atļauj Veselības ministrijai 12,26 miljonus eiro  izmantot reformu īstenošanai, lai uzlabotu onkoloģisko saslimšanu diagnostikas un ārstēšanas pieejamību.

 

Saeimas opozīcijas politiskais spēks “Saskaņa” plāno iesniegt Satversmes tiesā pieteikumu, lai apstrīdētu grozījumus Izglītības likumā, kas paredz iespēju no darba atbrīvot valstij nelojālus pedagogus.

 

Vācu eiroskeptiķu partija “Alternatīva Vācijai”  pēc dienu iepriekš notikušā uzbrukuma Ziemassvētku tirdziņam Berlīnē, kuru, kā izrādījies, pastrādājies kāds patvēruma meklētājs, šodien nosodīja valdības piekopto imigrācijas politiku.

Vācijas drošības dienesti uzbrucēju identificējuši kā 23 gadus vecu pakistānieti Navedu B., kurš Vācijā ieradies pagājušā gada 31.decembrī un pieprasījis patvērumu.

 

Avots:LETA