Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Latvijas Banka paaugstinājusi inflācijas prognozi šim gadam no 1,6% līdz 2,7%.  Bankas padome šodien nolēma palielināt inflācijas prognozi 2017.gadam, uzklausot makroekonomiskās analīzes un prognozēšanas speciālistu ziņojumu par situāciju Latvijas un pasaules tautsaimniecībā.

Valdība šodien atbalstīja iepriekš lemto, ka 2018.gadā aizsardzībai tiks atvēlēti 2% no iekšzemes kopprodukta , tomēr ministrijām būs jāatsakās no atsevišķām vēlmēm, šodien  sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis . Viņš informēja, ka Ministru kabinets šodien ārkārtas sēdē atbalstīja rīkojuma projektu par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019. un 2020.gadam, kā arī valsts budžeta likumprojekta 2018.gadam sagatavošanas grafiku.

Ministru prezidents Māris Kučinskis  jauno Valsts kancelejas vadītāju cer atrast tuvāko divu nedēļu laikā un piebilda , ka bijušā Valsts kancelejas direktora Mārtiņa Krieviņa ierosinātās reformas valsts pārvaldē tiks turpinātas.

Gatavojoties kaimiņvalsts Lielbritānijas aiziešanai no Eiropas Savienības, Īrijas nodokļu un muitas administrācija šomēnes viesojās Latvijā, lai apgūtu robežas sargāšanu. Īrija jau tagad plāno veicamos pasākumus ārējās robežas stiprināšanai,

Krievijas gāzes kompānija “Gazprom” noteiktajā termiņā nav samaksājusi Lietuvas Konkurences padomes noteikto 36 miljonu eiro sodu, tādēļ Lietuva naudu centīsies atgūt ar tiesu izpildītāju palīdzību. Lietuvas Konkurences padome 2014.gadā noteica “Gazprom” sodu pēc tam, kad eksperti divus gadus ilgas izmeklēšanas gaitā konstatēja, ka “Gazprom” atteikums  veikt sarunas  ar Lietuvas valsts energokompāniju “Lietuvos energijos gamyba” (agrāk “Lietuvos energija”) par dabasgāzes apmaiņu 2013.-2015.gadā nav ļāvis Lietuvas kompānijai iepirkt gāzi no cita piegādātāja, un tādējādi ir pārkāpti 2004.gada vienošanās nosacījumi.

Par Londonas teroraktu, kurā dzīvību zaudēja četri cilvēki un aptuveni 40 guva ievainojumus, uzņēmies atbildību teroristu grupējums “Islama valsts”, šodien paziņojis ar sunnītu radikāļu teroristiem saistītais propagandas kanāls “Amaq”.”Pie Lielbritānijas parlamenta notikušā uzbrukuma īstenotājs bija “Islāma valsts” kareivis un operācija tika veikta, atbildot uz aicinājumiem uzbrukt koalīcijas valstīm,” paziņoja “Amaq”.Jau vēstīts, ka trešdien sarīkotajā teroraktā uzbrucējs vispirms uz parlamentam līdzās esošā Vestminsteras tilta ar automašīnu ietriecās gājējos, divus nogalinot un desmitiem ievainojot. Pēc tam uzbrucējs pie parlamenta ēkas nodūra policistu, bet pašu uzbrucēju nošāva policisti.

Avots: LETA