Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Centrālā vēlēšanu komisija  šodien nolēma līdz 4. maijam pagarināt deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņu piecās pašvaldībās – Lubānas, Pārgaujas, Rundāles, Vaiņodes un Varakļānu novadā, – kurās iesniegts tikai viens saraksts.

Pašvaldību vēlēšanās ar īsāko programmu startēs “Apvienība iedzīvotāji” Ķekavas novadā. Uz Ķekavas novada domi no “Apvienības iedzīvotāji” startēs viens cilvēks – SIA “Hell Dive Productions” valdes loceklis Jānis Levits. Deputāta kandidāta vēlēšanu programma atspoguļota vienā teikumā: “Nerimstoša cīņa par taisnību”. Latvijā “Apvienība iedzīvotāji” pašvaldību vēlēšanās startē ar četriem sarakstiem – Ogres novadā, Ikšķiles novadā, Rēzeknes pilsētā un Ķekavas novadā. Četros sarakstos kopā ir 52 deputāta amata kandidāti.

Ministru kabinets šodien izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 76 personas, tajā skaitā sešus bērnus, kas naturalizējušies kopā ar vecākiem. No 70 pilsonības pretendentiem 80% ir krievi, 10% ukraiņi, 7% baltkrievi, kā arī lietuvieši, poļi un citas tautības. 21% pilsonības pretendentu ir pamata, 47% – vidējā, 31% – augstākā izglītība.

Latvijas augstskolām trūkst stimulu augstākās izglītības kvalitātes veicināšanai, secināts Pasaules bankas  veiktajā pētījumā par Latvijas augstākās izglītības pārvaldību. Šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē Izglītības un zinātnes ministrijas  pārstāvji prezentēja pētījuma pirmos rezultātus. Noslēdzoties pirmajai pētījuma fāzei, būs pieejams pilns ziņojums, kurš ietvers arī PB ekspertu rekomendācijas pārvaldības sistēmas uzlabošanai.

Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā  par Ārstniecības likumā ietvertu neatbilstību konstitūcijā noteiktajam vienlīdzības principam un garantētajām tiesībām uz taisnīgu atlīdzību mediķiem.

Veselības inspekcijas vadības rotācija notiek nozares reformu ietvaros un nav vērsta pret konkrētām personām,  skaidroja veselības ministre Anda Čakša. Veselības ministrijas  mērķis ir panākt, ka ministrijas pakļautības iestādes spēj sadarboties un savā starpā komunicēt, skaidroja ministre. Viņa  arī novērojusi, ka tie nozares eksperti, kas iepriekš tikuši rotēti citos amatos, patlaban daudz dziļāk un analītiskāk skatās uz problēmjautājumiem.  Jau ziņots, ka vakar Veselības inspekcijas  vadītāja Aija Mežsarga, kā arī viņas vietniece un inspekcijas Veselības aprūpes uzraudzības un kontroles departamenta vadītāja Iveta Šica saņēmušas vēstuli no Veselības ministrijas , kurā abām tiek piedāvāts mainīt amatu.

Avots:LETA